Авто-Мото Заначка ;) :: www.amz.in.ua

Статті, новини, фотографії, посібники, відео - все про авто та мото - тільки корисне!

E-mail

Пароль


Зареєструватися


Меню




    ІНСТРУКЦІЯ з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС

    Загальне > Законы, ГАИ, полезная информация > ІНСТРУКЦІЯ з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС >

    Н А К А З 27.03.2009 111 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26 червня 2009 р. за № 576/16592 Про затвердження Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС з усіма змінами

    МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
    Н А К А З
    27.03.2009 № 111


    Зареєстровано в Міністерстві
    юстиції України
    26 червня 2009 р.
    за № 576/16592



    Про затвердження Інструкції з питань діяльності
    підрозділів дорожньо-патрульної служби
    Державтоінспекції МВС
    Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 131 від 08.04.2011



    Відповідно до Закону від 24 вересня 2008 року № 586-VI ( 586-17 ) "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху"

    Н А К А З У Ю:


    1. Затвердити Інструкцію з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС, що додається.
    2. Начальникам головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі забезпечити вивчення цієї Інструкції працівниками управлінь (відділів) Державтоінспекції МВС головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та інших підрозділів органів внутрішніх справ, які залучаються до нагляду за дорожнім рухом, та прийняття в них заліків у двомісячний строк.
    3. Департаменту кадрового забезпечення МВС (Криволапчук В.О.), Департаменту Державтоінспекції МВС (Коломієць С.Г.) унести до програм підготовки та підвищення кваліфікації працівників Державтоінспекції МВС необхідні зміни з урахуванням вимог цієї Інструкції.
    4. Начальникові Департаменту Державтоінспекції МВС (Коломієць С.Г.) забезпечити виготовлення бланків документів, передбачених цією Інструкцією, та постачання їх підрозділам дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС.
    5. Наказ МВС від 13.11.2006 N 1111 "Про затвердження Інструкції з діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.11.2006 за N 1243/13117, визнати таким, що втратив чинність.
    6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра генерал-лейтенанта міліції Савченка О.І.
    7. Наказ оголосити особовому складу органів і підрозділів внутрішніх справ України.
    8. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.


    Міністр Ю.В.Луценко

    ЗАТВЕРДЖЕНО
    Наказ Міністерства внутрішніх справ України 27.03.2009 № 111
    Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
    26 червня 2009 р. за № 576/16592


    ІНСТРУКЦІЯ
    з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС



    1. Загальні положення
    1.1. Інструкція з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС (далі - Інструкція) визначає завдання та функції працівників підрозділів дорожньо-патрульної служби (далі - підрозділи ДПС), що здійснюють нагляд за дорожнім рухом, взаємовідносини та профілактичну роботу з учасниками дорожнього руху, дії під час отримання інформації про дорожньо-транспортну пригоду (далі - ДТП) та порушень правил, норм і стандартів у сфері безпеки дорожнього руху, а також організацію взаємодії з іншими підрозділами органів внутрішніх справ України (далі - ОВС). ( Пункт 1.1 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 131  від 08.04.2011 )
    1.2. Інструкція розроблена відповідно до Законів України "Про міліцію" ( 565-12 ), "Про дорожній рух" ( 3353-12 ), "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху" ( 586-17 ), постанов Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року № 341 ( 341-97-п ) "Про Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ", від 17 грудня 2008 року № 1102 ( 1102-2008-п ) "Про затвердження Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках", від 17 грудня 2008 року № 1103 ( 1103-2008-п ) "Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду", від 17 грудня 2008 року № 1086 ( 1086-2008-п ) "Про затвердження Порядку тимчасового вилучення посвідчення водія, талона про проходження державного технічного огляду і ліцензійної картки на транспортний засіб та їх повернення".
    1.3. Основні терміни, що використовуються в цій Інструкції, мають таке значення: Аварійна обстановка - порушення учасником дорожнього руху Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306 ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ) (далі - ПДР), які примусили інших учасників цього руху різко змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів щодо забезпечення особистої безпеки або безпеки інших громадян; Аналіз аварійності - комплекс заходів, який щоденно здійснюється керівником підрозділу Державтоінспекції МВС з метою повного обліку всіх видів ДТП на території обслуговування, їх наслідків, установлення основних і супутніх причин скоєння ДТП та негайне їх усунення. Останній складається з табличних форм кількості ДТП за видами, часом, днем тижня, місцем скоєння й причинами скоєння порівняно з аналогічним періодом минулого року (з початку року, за місяцями або кварталами). Аналіз здійснюється в табличній, лінійній (аналізується інформація за видами та місцем скоєння ДТП тільки з початку цього року) або графічній (порівняльний графік) формах; Дії по "гарячих слідах" - комплекс спільних оперативних заходів працівників Державтоінспекції МВС з представниками інших служб територіальних органів та підрозділів внутрішніх справ упродовж перших двох годин з моменту надходження інформації про злочин, направлених на безпосереднє розкриття злочинів, які скоєні щодо, з використанням або за участю транспортних засобів; Забезпечення безпеки дорожнього руху - діяльність, спрямована на попередження причин та умов виникнення ДТП, зниження тяжкості їх наслідків; Контрольно-пропускний пункт - наряд міліції, що виставляється
    для забезпечення перепускного режиму або обмеження руху транспортних засобів і пішоходів у визначеному районі (місцевості) під час проведення масових заходів виникнення стихійних лих, епідемій, епізоотій та інших надзвичайних ситуацій; Маршрут патрулювання - визначена дислокацією ділянка вулично-дорожньої мережі, де нарядом ДПС здійснюється виконання покладених на нього обов'язків; Наряд дорожньо-патрульної служби (далі - наряд ДПС) - працівники ДПС Державтоінспекції МВС, які виконують покладені на них обов'язки з несення служби на постах і маршрутах патрулювання; Окремий стройовий підрозділ ДПС - стройовий підрозділ ДПС (група, взвод, рота, батальйон, полк) який підпорядковується відділам (відділенням) Державтоінспекції МВС з обслуговування адміністративних територій міст, районів, районів у містах, управлінням (відділам) Державтоінспекції МВС головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - ГУМВС, УМВС). Не вважається окремим стройовим підрозділом ДПС підрозділ, який входить до складу іншого такого підрозділу; Перешкода для руху - нерухомий об'єкт у межах смуги руху транспортного засобу або об'єкт, що рухається попутно в межах цієї смуги (за винятком транспортного засобу, що рухається назустріч загальному потоку транспортних засобів) і змушує водія маневрувати або зменшувати швидкість аж до зупинки транспортного засобу; Пост - визначене дислокацією місце несення служби, на якому працівник підрозділу ДПС забезпечує виконання покладених на нього обов'язків; Розпорядчо-регулювальні дії - дії, які застосовуються з метою усунення перешкод у русі, надання допомоги учасникам руху в місцях тимчасових заторів, у місцях, де трапилося стихійне лихо або ДТП, під час проведення масових та спеціальних заходів, при несправній світлофорній сигналізації тощо. До таких дій належить регулювання руху за допомогою жестів (руками, жезлом) та свистка; Стаціонарний пост ДПС - місце несення служби нарядами ДПС, яке може бути обладнане спеціальними службовими приміщеннями, оснащене оперативно-технічними і спеціальними засобами, інженерним та іншим обладнанням, а також закріплена за ним територія.

    2. Організація діяльності підрозділів ДПС
    2.1. Працівники підрозділів ДПС повинні мати необхідну професійну підготовку, високі моральні якості, бути дисциплінованими та пильними, стійко переносити труднощі, пов'язані зі службою, бути ввічливими й тактовними в спілкуванні з громадянами.
    2.2. У своїй діяльності працівники підрозділів ДПС керуються Конституцією України ( 254к/96-ВР ), законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами Міністерства внутрішніх справ України та цією Інструкцією.
    2.3. Особовий склад підрозділів ДПС підпорядкований управлінням (відділам) Державтоінспекції МВС ГУМВС, УМВС та входить до складу полків, окремих батальйонів, окремих рот та взводів, секторів, груп. Для забезпечення ескортування, супроводження, патрулювання, а також надання практичної допомоги органам внутрішніх справ під час ускладнення обстановки з аварійністю при управліннях (відділах) Державтоінспекції МВС головних управлінь, управлінь МВС ГУМВС, УМВС або в складі одного з підрозділів ДПС можуть бути створені спеціальні підрозділи.
    2.4. Діяльність підрозділів ДПС, надання їм практичної та методичної допомоги організовують та контролюють управління (відділи, сектори, групи) Департаменту Державтоінспекції МВС, ГУМВС, УМВС.
    2.5. Підрозділи ДПС забезпечуються матеріально-технічними засобами згідно із встановленими нормами належності.
    2.6. Забороняється використовувати особовий склад підрозділів ДПС для виконання завдань, що не входять до кола їх службових обов'язків. Для забезпечення безпеки дорожнього руху можуть залучатися інші працівники Державтоінспекції МВС.
    2.7. Підрозділи ДПС взаємодіють з іншими підрозділами ОВС, службами з безпеки дорожнього руху підприємств, установ і організацій всіх форм власності, іншими державними і громадськими організаціями, діяльність яких пов'язана із забезпеченням безпеки дорожнього руху, а також з трудовими колективами і громадськістю.
    2.8. За невиконання покладених на них обов'язків і перевищення наданих їм прав працівники підрозділів ДПС несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

    3. Завдання та функції підрозділів ДПС
    3.1. Нагляд за дорожнім рухом з метою забезпечення його безпеки.
    3.2. Забезпечення безпечного й безперебійного руху транспортних засобів.
    3.3. Профілактика, попередження та припинення злочинів і адміністративних правопорушень у сфері дорожнього руху. ( Пункт 3.3 глави 3 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131  від 08.04.2011 )
    3.4. Винесення відповідно до чинного законодавства постанов про адміністративні порушення.
    3.5. Забезпечення ефективного використання технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.

    ( Пункт 3.6 глави 3 виключено на підставі Наказу Міністерства
    внутрішніх справ № 131
    від 08.04.2011 )

    ( Пункт 3.7 глави 3 виключено на підставі Наказу Міністерства
    внутрішніх справ № 131
    від 08.04.2011 )

    3.6. Регулювання дорожнього руху, забезпечення організації руху транспортних засобів і пішоходів у місцях проведення аварійно-рятувальних робіт, масових заходів та під час виникнення заторових явищ.
    3.7. Виконання невідкладних заходів на місці ДТП, а також ужиття заходів до евакуації людей та надання їм першої медичної допомоги, сприяння в транспортуванні пошкоджених транспортних засобів.
    3.8. Здійснення спільно з іншими підрозділами ОВС розшуку транспортних засобів, водії яких зникли з місця скоєння ДТП, та транспортних засобів, які викрадені або якими незаконно заволоділи в межах території обслуговування під час введення відповідного оперативного плану.
    3.9. Супроводження та забезпечення безперешкодного проїзду транспортних засобів, що використовуються для пересування осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона, організованих груп дітей, що прямують до місць оздоровлення та у зворотному напрямку, небезпечних, великогабаритних вантажів, а також інших транспортних засобів та вантажів у порядку, визначеному чинним законодавством.
    3.10. Забезпечення безпеки дорожнього руху та охорони громадського порядку під час проведення масових заходів.
    3.11. Здійснення заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення, у тому числі тимчасове затримання транспортних засобів і доставлення їх на спеціальні майданчики чи стоянки.
    3.12. Облік, аналіз правопорушень та ДТП на території, що обслуговується.
    3.13. Надання практичної допомоги учасникам дорожнього руху.
    3.14. Контроль за утриманням автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд та залізничних переїздів у безпечному для дорожнього руху стані, обладнанням вулиць і доріг технічними засобами регулювання дорожнього руху.
    3.15. Здійснення під час несення служби контролю за виконанням умов та порядку проведення ремонтно-будівельних та інших робіт на вулично-дорожній мережі, залізничних переїздах, а також здійснення невідкладних заходів під час виникнення небезпечних дорожніх умов.
    3.16. Участь у попередженні й розкритті злочинів під час нагляду за дорожнім рухом та охорони громадського порядку.


    4. Організація взаємодії підрозділів ДПС
    4.1. Підрозділи ДПС вирішують поставлені перед ними завдання у взаємодії з іншими підрозділами ОВС, службами з безпеки дорожнього руху підприємств, установ і організацій всіх форм власності, іншими державними і громадськими організаціями, діяльність яких пов'язана із забезпеченням безпеки дорожнього руху, а також з трудовими колективами і громадськістю.
    4.2. Організація цієї взаємодії здійснюється шляхом оперативного реагування на правопорушення і злочини, виконання оперативних планів МВС, забезпечення участі в охороні громадського порядку згідно з єдиною дислокацією сил і засобів та внесення пропозицій щодо змін у ній з урахуванням стану аварійності на закріпленій території.


    5. Обов'язки посадових осіб щодо керівництва підрозділами ДПС
    5.1. Начальники ГУМВС, УМВС та їх заступники відповідають за:

    5.1.1. Особовий склад ДПС підпорядкованих підрозділів Державної автомобільної інспекції. ( Пункт 5.1 глави 5 доповнено підпунктом 5.1.1 згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ N 131  від 08.04.2011 )

    5.1.2. Організацію роботи із забезпечення безпеки дорожнього руху і безаварійності на території обслуговування.

    5.1.3. Суворе дотримання законності й дисципліни особовим складом підрозділів ДПС, інших служб міськрайорганів внутрішніх справ.

    5.1.4. Ужиття заходів щодо підвищення ролі підрозділів ОВС стосовно забезпечення безпеки дорожнього руху, удосконалення форм і методів роботи, поліпшення їх матеріально-технічного забезпечення.

    5.1.5. Здійснення заходів щодо забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення, у тому числі тимчасове затримання транспортних засобів і доставлення на спеціальні майданчики або стоянки.

    5.1.6. Аналіз правопорушень та ДТП на території, що обслуговується.

    5.1.7. Контроль за виконанням прийнятих у справах про адміністративні правопорушення рішень, своєчасністю та повнотою сплати штрафів правопорушниками.

    5.1.8. Організацію належного прийому та своєчасного розгляду звернень громадян (скарг, заяв, пропозицій тощо) відповідно до чинного законодавства.

    5.2. Начальники управлінь (відділів) Державтоінспекції ГУМВС, УМВС та їх заступники:

    5.2.1. Персонально відповідають за дії підпорядкованого особового складу ДПС та інших підрозділів Державтоінспекції. ( Пункт 5.2 глави 5 доповнено підпунктом 5.2.1 згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 131  від 08.04.2011 )

    5.2.2. Відповідають за організацію роботи щодо забезпечення безпеки дорожнього руху і стану аварійності на території обслуговування; комплектування, навчання і виховання особового складу підрозділів ДПС; використання працівників підрозділів ДПС за прямим призначенням, суворе дотримання норм виставлення особового складу відповідно до цієї Інструкції, дотримання дисципліни, законності, правил носіння форменого одягу та спорядження; матеріально-технічне забезпечення, ефективне застосування спеціальних технічних засобів та своєчасність їх метрологічної повірки, своєчасну і повну виплату грошового утримання.

    5.2.3. Здійснюють за узгодженням з керівництвом МВС, ГУМВС, УМВС маневрування силами і засобами, вносять пропозиції щодо підвищення їх ефективності. Виходячи з оперативної обстановки на території обслуговування здійснюють загальне керівництво та контроль за діяльністю підрозділів ДПС.

    5.2.4. Забезпечують взаємодію підрозділів ДПС з іншими службами й підрозділами ОВС, державними органами та органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, трудовими колективами і громадянами. 5.2.5. Організовують та здійснюють контроль за несенням служби особовим складом, утриманням у належному стані, експлуатацією та зберіганням транспортних і спеціальних технічних засобів; оцінюють роботу підлеглих стосовно забезпечення безпеки дорожнього руху та вживають заходів щодо підвищення її
    ефективності.

    5.2.6. Організовують здійснення заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення, у тому числі тимчасове затримання транспортних засобів і доставлення на спеціальні майданчики або стоянки.

    5.2.7. Відповідають за якісний та дійсний аналіз правопорушень та ДТП на території, що обслуговується.

    5.2.8. Організовують взаємодію із органами судової влади та органами державної виконавчої служби.

    5.2.9. Контролюють виконання прийнятих у справах про адміністративні правопорушення рішень, своєчасність та повноту сплати штрафів правопорушниками.

    5.2.10. Організовують облік та аналіз діяльності підрозділів ДПС, уживають заходів до її вдосконалення, про що інформують керівництво ГУМВС, УМВС та Департаменту Державтоінспекції МВС.

    5.2.11. Забезпечують узагальнення та впровадження передового досвіду роботи підрозділів ДПС з нагляду за дорожнім рухом, удосконалення її форм і методів.

    5.2.12. Піклуються про задоволення побутових та інших потреб працівників ДПС.

    5.2.13. Організовують особистий прийом та своєчасний розгляд звернень громадян (скарг, заяв, пропозицій тощо) відповідно до чинного законодавства.

    5.3. Командир стройового підрозділу ДПС та його заступники персонально відповідають за:

    5.3.1. Дії підпорядкованого особового складу. ( Пункт 5.3 глави 5 доповнено підпунктом 5.3.1 згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ N 131 від 08.04.2011 )

    5.3.2. Стан аварійності на території обслуговування.

    5.3.3. Ефективне використання сил та засобів підпорядкованого підрозділу.

    5.3.4. Розподіл функціональних обов'язків між своїми заступниками та іншими працівниками підрозділу.

    5.3.5. Оперативне реагування на зміни в дорожній обстановці. 5.3.6. Належне виконання функціональних обов'язків підлеглим особовим складом.

    5.3.7. Щоденну готовність особового складу до виконання завдань із забезпечення безпеки дорожнього руху.

    5.3.8. Комплектування стройового підрозділу ДПС.

    5.3.9. Організацію службової, бойової та фізичної підготовки підлеглих.

    5.3.10. Матеріально-технічне забезпечення діяльності підрозділу.

    5.3.11. Організацію та дотримання в підрозділі режиму секретності.

    5.3.12. Дотримання особовим складом вимог чинного законодавства і службової дисципліни.

    5.3.13. Організацію контролю за несенням служби особовим складом (перевірка несення служби здійснюється не менше двох разів на робочу зміну).

    5.3.14. Виконання розроблених (затверджених) планів.

    5.3.15. Вивчення та аналіз стану аварійності на закріпленій території.

    5.3.16. Здійснення заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення, у тому числі тимчасове затримання транспортних засобів і доставлення на спеціальні майданчики або стоянки.

    5.3.17. Ужиття необхідних заходів щодо оперативного маневрування підпорядкованими силами й засобами.

    5.3.18. Забезпечення обов'язкових (розрахункових) норм виставлення нарядів для несення служби.

    5.3.19. Розроблення графіків несення служби особовим складом та відпусток.

    5.3.20. Загальне керівництво силами та засобами підрозділу під час проведення режимних заходів та на маршрутах руху осіб, відносно яких здійснюється державна охорона.

    5.3.21. Організацію керування силами й засобами стройового підрозділу, забезпечення їх взаємодії з іншими службами і підрозділами ОВС.

    5.3.22. Використання особового складу відповідно до службових обов'язків.

    5.3.23. Проведення інструктажів і розводів особового складу перед заступанням на службу з поставленням кожному працівникові конкретних завдань відповідно до оперативної обстановки і в першу чергу - стану аварійності.

    5.3.24. Прийом та аналіз результатів роботи особового складу.

    5.3.25. Дотримання чинного законодавства при складанні адміністративних матеріалів підлеглими.

    5.3.26. Роботу особового складу по "гарячих слідах" з розшуку водіїв, які зникли з місця ДТП, та транспортних засобів, якими незаконно заволоділи.

    5.3.27. Вжиття заходів по нормалізації дорожнього руху під час виникнення у ньому перешкод, у тому числі й заторів.

    5.3.28. Проведення занять зі службової та бойової підготовки, ужиття заходів щодо прищеплення навичок високої культури особовому складу.

    5.3.29. Збереження та раціональну експлуатацію спеціальних технічних і транспортних засобів, озброєння, проведення періодичних перевірок (у тому числі метрологічних) наявності, технічного стану, порядку використання технічних засобів та озброєння.

    5.3.30. Надання об'єктивної оцінки проведеної роботи кожним працівником служби і підрозділу в цілому, щомісячне проведення наради з підведення її підсумків на рівні взводу та не рідше одного разу на квартал на рівні батальйону.

    5.3.31. Взаємодію із органами судової влади та органами державної виконавчої служби.

    5.4. Старший інспектор дорожньо-патрульної служби є безпосереднім начальником для інспекторського складу підрозділу ДПС:

    5.4.1. Персонально відповідає за дії інспекторського складу підрозділу ДПС. ( Пункт 5.4 глави 5 доповнено підпунктом 5.4.1 згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 131  від 08.04.2011 )

    5.4.2. Відповідає за стан аварійності на закріпленій території порядок несення служби інспекторами, їх бойову та службову підготовку.

    5.4.3. Бере безпосередню участь у несенні служби та забезпеченні безпеки дорожнього руху і належного громадського порядку на території обслуговування.

    5.4.4. Досконало володіє оперативною обстановкою, інформацією про стан аварійності на закріпленій території.

    5.4.5. Керує службою підпорядкованих йому нарядів ДПС, організовує взаємодію між ними, проводить заміну для прийняття їжі та відпочинку, вносить зміни у розстановку нарядів ДПС у зв'язку з обстановкою, яка склалась.

    5.4.6. Здійснює контроль за несенням служби особовим складом та веденням службової документації, вживає заходів щодо усунення виявлених недоліків. Не допускає порушень законності, контролює її дотримання іншими працівниками підрозділів ДПС.

    5.4.7. Організовує своєчасне отримання інспекторами дорожньо-патрульної служби озброєння, технічних засобів та технічних приладів, контролює чищення зброї та її здачу в чергову частину.

    5.4.8. Здійснює (організовує) своєчасне оформлення матеріалів дорожньо-транспортних пригод.

    5.4.9. При введенні оперативних планів "Перехват", "Хвиля" та ін. організовує розстановку сил та засобів підрозділів ДПС відповідно до затверджених дислокацій.

    5.5. Старший зміни під час несення служби (за відсутності командира) відповідає за:

    5.5.1. Підпорядкований особовий склад. ( Пункт 5.5 глави 5 доповнено підпунктом 5.5.1 згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 131  від 08.04.2011 )

    5.5.2. Здійснення заходів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, виявлення та профілактику порушень у сфері безпеки дорожнього руху. ( Підпункт 5.5.2 пункту 5.5 глави 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 131 від 08.04.2011 )

    5.5.3. Дотримання особовим складом вимог цієї Інструкції та нормативно-правових актів, що регламентують діяльність Державтоінспекції МВС, знання особовим складом характеристик, задач та особливостей маршруту або поста патрулювання, оперативну обстановку й стан аварійності на них.

    5.5.4. Керування підпорядкованими йому нарядами ДПС, організацію їх взаємодії, проведення у разі необхідності замін окремих нарядів для прийняття їжі, відпочинку, у разі хвороби, інших передбачених цією Інструкцією випадках.

    5.5.5. Негайне внесення змін або доповнень в розстановку
    нарядів ДПС у разі ускладнення оперативної обстановки або інших випадках, які направлені на забезпечення безпечних умов дорожнього руху на території обслуговування.

    5.5.6. Контроль за несенням служби особовим складом, який йому підпорядковується, правильністю ведення ним службової документації та негайне усунення виявлених недоліків.

    5.5.7. Своєчасне отримання працівниками підпорядкованих нарядів ДПС табельної вогнепальної зброї, спеціальних засобів захисту (активного, пасивного), необхідної екіпірування, технічних приладів та технічних засобів, службової документації, правомірність їх застосування та використання.

    5.5.8. Вжиття спільно з командиром підрозділу ДПС заходів щодо безумовного додержання підлеглими законності та службової дисципліни.

    5.5.9. Належне виконання функцій підпорядкованих працівників підрозділів ДПС по розшуку викрадених транспортних засобів, водіїв які зникли з місць ДТП, попередження та розкриття злочинів.

    5.5.10. Дотримання заходів особистої безпеки при поводженні з табельною вогнепальною зброєю та недопущення їх порушень підлеглими.

    5.5.11. Перебування на службі в установленій формі одягу, охайному зовнішньому вигляді.

    5.5.12. Заповнення належним чином службової документації, в тому числі й суворого обліку.

    5.5.13. Безпосереднє здійснення профілактичної роботи з попередження порушень ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ) та профілактику ДТП на території обслуговування.

    5.5.14. Приймання заяв і повідомлень від громадян та негайне реагування на них в межах компетенції служби.

    5.5.15. Організацію та контроль якості оформлення матеріалів ДТП.

    5.5.16. Забезпечення в межах території обслуговування безпечного та безперешкодного руху транспортних засобів з посадовими особами, щодо яких здійснюється державна охорона.

    6. Обов'язки працівників підрозділів ДПС
    6.1. Працівник підрозділу ДПС під час несення служби зобов'язаний:
    6.2. Досконало знати ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ), цю Інструкцію, інші нормативно-правові акти у сфері безпеки дорожнього руху та свої функціональні обов'язки.
    6.3. Перебувати на визначеному місці несення служби відповідно до дислокації.
    6.4. Постійно контролювати безперебійність радіозв'язку, а в разі його відсутності негайно вживати всіх можливих заходів щодо інформування про це чергової частини або безпосереднього керівника (командира).
    6.5. Дотримуватись встановленого порядку носіння форменого одягу, знаків розрізнення та відомчих нагород.
    6.6. Постійно утримувати у належному стані спеціальні засоби захисту, елементи екіпірування, транспортні засоби та їх обладнання, технічні засоби та технічні прилади, які використовуються для фіксації правопорушень, засоби зв'язку, медичне устаткування для надання першої медичної допомоги учасникам дорожнього руху.
    6.7. Організовувати безпечний та безперешкодний дорожній рух.
    6.8. Знати дислокацію найближчих нарядів міліції та систему зв'язку з ними.
    6.9. Знати оперативну обстановку, що доводиться на інструктажах, насамперед стан аварійності та злочинності на території обслуговування.
    6.10. Постійно контролювати дотримання учасниками дорожнього руху правил, норм і стандартів, діючих у сфері безпеки дорожнього руху.
    6.11. Попереджувати та припиняти злочини, а також адміністративні правопорушення, у межах своєї компетенції застосовувати до порушників заходи профілактичного та адміністративного впливу. (Пункт 6.11 глави 6 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ № 131  від 08.04.2011)
    6.12. За наявності інформації попереджати водіїв про небезпеку, яка виникла на шляху їх руху і яку вони не в змозі своєчасно виявити.
    6.13. Надавати у межах компетенції всебічну допомогу учасникам дорожнього руху. ( Пункт 6.13 глави 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 131  від 08.04.2011 )
    6.14. Регулювати дорожній рух, у тому числі з використанням жестів.
    6.15. Проводити невідкладні заходи на місці ДТП, зокрема з надання першої медичної допомоги постраждалим від ДТП та з охорони місця ДТП до прибуття слідчо-оперативної групи.
    6.16. Кваліфіковано з'ясовувати обставини, які призводять до скоєння ДТП.
    6.17. Для нормалізації дорожнього руху надавати допомогу слідчо-оперативній групі ОВС та громадянам в прибиранні пошкоджених транспортних засобів з проїзної частини дороги.
    6.18. Надавати допомогу в безперешкодному проїзді транспортних засобів оперативних та аварійно-рятувальних служб у райони аварій, катастроф, пожеж, стихійних лих, інших надзвичайних подій.
    6.19. Виявляти й затримувати транспортні засоби, що перебувають у розшуку або використовуються в протиправних цілях, та водіїв, що зникли з місця скоєння ДТП.
    6.20. Контролювати наявність у водіїв документів, передбачених ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ).
    6.21. Контролювати утримання в справному і безпечному для руху стані вулиць, доріг і дорожніх споруд та їх освітленість.
    6.22. Здійснювати контроль за виконанням умов забезпечення безпеки дорожнього руху при проведенні на вулицях і дорогах ремонтно-будівельних та інших робіт.
    6.23. При отриманні інформації про злочин негайно доповідати про це черговому або безпосередньому начальникові і діяти за їх рішеннями.
    6.24. Під час отримання інформації від громадян про злочин установлювати всі необхідні дані про особу, що звернулася, конкретне місце злочину, ким і проти кого він скоєний чи готується та іншу інформацію, що має значення для розкриття злочину, про що доповідати черговому територіального ОВС. У подальшому до прибуття слідчо-оперативної групи у межах компетенції організовувати роботу з розкриття злочину по "гарячих слідах" та здійснювати охорону місця злочину.
    6.25. Бути культурним і ввічливим у спілкуванні з громадянами, неухильно дотримуватися законності та не допускати її порушень іншими працівниками.
    6.26. Під час керування патрульним автомобілем (автобусом, мотоциклом) бути прикладом для інших учасників дорожнього руху в частині дотримання ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ).
    6.27. Після закінчення несення служби доповідати безпосередньому начальникові про результати роботи.
    6.28. Після прибуття на маршрут патрулювання або пост працівник підрозділу ДПС отримує від працівника, якого він змінює, інформацію про скоєні пригоди, дорожні роботи, що проводяться, стан спеціальних технічних засобів, а також інші відомості, які мають пряме відношення до несення служби. Вживає заходів по документуванню порушень ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ) його учасниками, у першу чергу порушень, які є причинами ДТП на ввіреному маршруті, посту. Якщо в попередню зміну нагляд за дорожнім рухом на цьому маршруті (посту) не здійснювався, працівник підрозділу ДПС в обов'язковому порядку перевіряє справність технічних засобів регулювання, засобів зв'язку, стан доріг, умови проведення на них ремонтно-будівельних та інших робіт. Про прийняття маршруту патрулювання (поста) і виявлені недоліки працівник підрозділу ДПС доповідає командирові або відповідальному по підрозділу ДПС.
    6.29. Під час несе/ння служби працівник підрозділу ДПС повинен вжити заходів до усунення перешкод у русі, звільнення проїзної частини від транспортних засобів, що створюють перешкоду на маршруті патрулювання, особливо тих, що стоять темної пори доби і в умовах недостатньої видимості поза населеними пунктами.
    6.30. У разі виникнення заторів, перешкод у русі транспорту негайно вживати заходів по встановленню їх причин та нормалізації дорожнього руху, у тому числі шляхом ручного регулювання.
    6.31. Під час несення служби нарядом у складі двох і більше працівників підрозділу ДПС призначається старший наряду.
    6.32. Старший наряду ДПС забезпечує керівництво діяльністю наряду ДПС та несе персональну відповідальність за його дії в період несення служби і зобов'язаний:

    6.32.1. Організовувати роботу працівників підрозділу ДПС у складі наряду, доповідати командирові, черговому про необхідність внесення змін у розстановку сил і порядок несення служби залежно від обстановки, яка склалася.

    6.32.2. Здійснювати керівництво і контроль за несенням служби працівниками наряду ДПС, організовувати та особисто проводити із водіями профілактичну і роз'яснювальну роботу. ( Підпункт 6.32.2 пункту 6.32 глави 6 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ №131  від 08.04.2011 )

    6.32.3. Здійснювати перевірку правильності ведення службової документації, якості оформлення адміністративних матеріалів, матеріалів ДТП, уживати заходів до усунення недоліків.

    6.32.4. Забезпечувати ефективне використання технічних приладів та засобів контролю за дотриманням водіями ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ), ввіреного автомототранспорту.

    6.32.5. Під час службової діяльності дотримуватись законності, не допускати її порушень іншими працівниками.

    7. Права працівників підрозділів ДПС
    7.1. Вимагати від громадян і службових осіб, які порушують громадський порядок, припинення правопорушень та дій, що перешкоджають здійсненню повноважень міліції, виносити на місці усне попередження особам, які допустили малозначні адміністративні порушення, а в разі невиконання зазначених вимог застосовувати заходи примусу, передбачені Законом України "Про міліцію" ( 565-12 ).
    7.2. Перевіряти у громадян при підозрі у вчиненні правопорушень документи, що посвідчують їх особу, а також документи, необхідні для з'ясування питання щодо додержання правил норм і стандартів у сфері безпеки дорожнього руху.
    7.3. Зупиняти транспортні засоби в разі порушення ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ), наявних ознак, які свідчать про їх технічну несправність або забруднення ними навколишнього середовища, а також при наявності даних про те, що вони використовуються з протиправною метою. Оглядати транспортні засоби, перевіряти у водіїв документи на право користування і керування ними, дорожні (маршрутні) листи, наявність страхового поліса (сертифіката) про укладення договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, а у разі спільних з іншими службами ОВС заходів - відповідність вантажів, що перевозяться, товарно-транспортним та іншим документам. Перевіряти транспортні засоби за базами даних автоматизованих інформаційно-пошукових систем Державтоінспекції МВС і в передбачених законодавством випадках доставляти ці транспортні засоби, документи та вантажі до територіальних ОВС для прийняття рішення згідно зі статтею 97 Кримінально-процесуального кодексу України ( 1002-05 ).
    7.4. Обмежувати або забороняти у випадках затримання злочинців при аваріях, інших надзвичайних обставинах, що загрожують життю і здоров'ю людей, рух транспортних засобів і пішоходів на окремих ділянках вулиць і автомобільних доріг.
    7.5. Забезпечувати направлення на медичний огляд водіїв за наявності підстав вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС, та проводити огляд особи на стан сп'яніння із застосуванням дозволених МОЗ та Держспоживстандартом технічних засобів та приладів (у тому числі засобів тест-контролю) затримувати, відстороняти від керування транспортними засобами осіб, які перебувають у стані сп'яніння, а також тих, які не мають документів на право керування або користування транспортними засобами, забороняти експлуатацію транспортного засобу шляхом його блокування за допомогою технічних пристроїв або за допомогою евакуаторів і примусового доставлення на спеціальний майданчик чи стоянку, тимчасово вилучати посвідчення водія транспортного засобу талон про проходження державного технічного огляду та ліцензійну картку на транспортний засіб.
    7.6. Використовувати технічні засоби та технічні прилади для виявлення та фіксації порушень ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ). Отримані фактичні дані направляти за належністю чи використовувати при складанні адміністративних матеріалів.
    7.7. Вживати заходів профілактичного та адміністративного впливу за порушення законодавства у сфері безпеки дорожнього руху. Здійснювати в установленому законодавством порядку особистий огляд, перевірку речей, транспортного засобу і вантажу, вилучення речей і документів, адміністративне затримання. ( Пункт 7.7 глави 7 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 131 від 08.04.2011 )
    7.8. Вимагати від фізичних та юридичних осіб усунення порушень правил утримання та експлуатації автомобільних доріг, вулиць і залізничних переїздів, обмежувати або забороняти проведення ремонтно-будівельних робіт та інших заходів на автомобільних дорогах, вулицях і залізничних переїздах, якщо при цьому не дотримуються вимоги із забезпечення безпеки дорожнього руху.
    7.9. При проведенні спеціальних заходів із супроводження посадових осіб, відносно яких здійснюється державна охорона, до їх закінчення припиняти проведення ремонтно-будівельних та інших робіт.
    7.10. Забороняти експлуатацію транспортних засобів, які здійснюють перевезення пасажирів, без ліцензії, що не пройшли державного технічного огляду, не мають номерних знаків, у конструкцію яких внесені зміни без відповідного дозволу, мають знищені, змінені або підроблені ідентифікаційні номери вузлів і агрегатів або державні реєстраційні номерні знаки, а також ідентифікаційні номери вузлів і агрегатів, які не відповідають записам у реєстраційних документах транспортного засобу.
    7.11. Затримувати і доставляти в установленому законодавством порядку транспортні засоби для тимчасового зберігання на спеціальних майданчиках чи стоянках.
    7.12. Вилучати в громадян та службових осіб предмети і речі, заборонені або обмежені в обігу, а також документи з ознаками підробки, що стосуються сфери безпеки дорожнього руху, з подальшою їх передачею за призначенням в установленому порядку.
    7.13. Використовувати безперешкодно транспортні засоби, що належать підприємствам, установам, організаціям і громадянам (крім транспортних засобів дипломатичних, консульських та інших представництв іноземних держав, міжнародних організацій, транспортних засобів спеціального призначення), для проїзду до місця події, стихійного лиха, доставлення до лікувальних закладів осіб, які потребують невідкладної медичної допомоги, або для доставлення правопорушників до підрозділу міліції.
    7.14. Використання з цією метою транспортних засобів, що належать підприємствам, установам і організаціям, здійснюється безплатно. Відшкодування збитків та витрат за використання транспорту громадян здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України.
    7.15. Застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби та вогнепальну зброю у випадках і в порядку, передбачених Законом України "Про міліцію" ( 565-12 ).

    8. Обліково-аналітична робота підрозділів ДПС
    8.1. Обліку й аналізу підлягають:

    8.1.1. ДТП на території обслуговування незалежно від наслідків, що настали, і заходи з їх попередження.

    8.1.2. Злочини, пов'язані з використанням транспортних
    засобів та якими незаконно заволоділи.

    8.1.3. Адміністративна практика.

    8.1.4. Стан дисципліни і дотримання законності в діяльності працівників підрозділів ДПС.

    8.2. Відомості про ДТП реєструються в журналі обліку дорожньо-транспортних пригод (додаток 1).
    8.3. При використанні електронно-обчислювальної техніки відомості про ДТП також повинні бути систематизовані у відповідній базі даних.
    8.4. Журнал обліку ДТП ведеться в черговій частині. Там, де чергова частина штатом не передбачена, ведення журналу обліку ДТП здійснюється працівником, на якого покладено виконання цих обов'язків.
    8.5. Організація обліково-аналітичної роботи покладається на начальників управлінь (відділів) Державтоінспекції МВС ГУМВС, УМВС відділів (відділень) Державтоінспекції МВС з обслуговування адміністративних територій міст, районів, районів у містах, командирів стройових підрозділів та їх заступників.
    8.6. Безпосередньо облік і аналіз здійснюються працівниками, на яких згідно з функціональними обов'язками покладено виконання цієї роботи.

    ( Пункт 8.7 глави 8 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ № 131 від 08.04.2011 )

    ( Главу 9 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ № 131  від 08.04.2011 )


    9. Розстановка сил та засобів підрозділів ДПС

    9.1. Організація служби підрозділів ДПС здійснюється виходячиз наявності сил і засобів, з урахуванням місць концентрації ДТП на території обслуговування, протяжності автомобільних доріг, вулиць і особливостей руху ними, наявності технічних засобів та приладів фіксації порушень ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ), технічних приладів регулювання дорожнього руху, інтенсивності руху транспортних засобів і пішоходів, часу доби, дня тижня, пори року.

    9.2. Розстановка сил і засобів підрозділів ДПС здійснюється на підставі дислокації маршрутів патрулювання і постів (додаток 3), яка розробляється з урахуванням обов'язкових норм щоденного виставлення нарядів ДПС та виходу на лінію патрульних автомобілів і мотоциклів.

    9.3. Дислокація включає в себе: визначену ділянку дорожньо-шляхової мережі, оцінку оперативної обстановки, перелік постів і маршрутів патрулювання, у тому числі додаткових, які підлягають закриттю в період ускладнення оперативної обстановки, види нарядів ДПС (піший у складі автопатруля), порядок взаємодії і зв'язку між ними та іншу необхідну інформацію (місця розташування і телефони закладів охорони здоров'я, ОВС, станцій технічного обслуговування, організованих стоянок та інших об'єктів сервісу).

    9.4. Дислокація маршрутів патрулювання і постів підрозділів ДПС розробляється командиром окремого стройового підрозділу в межах території, що обслуговується, на основі аналізу аварійності за місцями, днями, часом доби скоєння ДТП і з урахуванням інтенсивності руху, з обов'язковим погодженням начальником ОВС, затверджується керівником управління (відділу) Державтоінспекції МВС ГУМВС, УМВС і підлягає перегляду не менше одного разу на квартал. У разі необхідності дислокація переглядається негайно. Маршрут патрулювання визначається командиром (начальником) підрозділу ДАІ, при цьому несення служби нарядом здійснюється на службовому транспортному засобі Державтоінспекції з увімкненими спеціальними світловими сигнальними пристроями синього кольору для профілактики та попередження порушень ПДР ( 1306-2001-п ): ( Пункт 9.4 глави 9 доповнено абзацом згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 131  від 08.04.2011 ) на автомобільних дорогах державного значення між стаціонарними постами ДПС; ( Пункт 9.4 глави 9 доповнено абзацом згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 131  від 08.04.2011 ) на автомобільних дорогах державного значення без стаціонарних постів ДПС у межах території обслуговування. ( Пункт 9.4 глави 9 доповнено абзацом згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 131 від 08.04.2011 ) У межах населених пунктів дозволяється піше патрулювання з використанням технічних засобів та приладів як спосіб несення служби. ( Пункт 9.4 глави 9 доповнено абзацом згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 131 від 08.04.2011 )

    9.5. Дислокація маршрутів патрулювання і постів підрозділів ДПС є складовою частиною єдиної дислокації по охороні громадського порядку.

    9.6. На кожний маршрут патрулювання (пост) складається картка маршруту патрулювання, поста (додаток 4). Один примірник картки зберігається у відділах (відділеннях) Державтоінспекції МВС з обслуговування адміністративних територій міст, районів, районів у містах, другий видається старшому наряду ДПС на час несення служби. Розташування наряду (службового автомобіля) ДПС для здійснення профілактичних заходів у схемі маршруту патрулювання визначається виключно в місцях концентрації ДТП з урахуванням часу доби, інтенсивності руху та виду правопорушень, з причини яких стаються ДТП. { Пункт 9.6 глави 9 доповнено абзацом згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    { Пункт 9.7 глави 9 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    { Пункт 9.8 глави 9 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    { Пункт 9.9 глави 9 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    { Пункт 9.10 глави 9 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    { Пункт 9.11 глави 9 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    9.7. Розрахунок сил і засобів та розстановка нарядів ДПС відповідно до дислокації маршрутів патрулювання і постів розробляються на 1 добу і затверджуються керівником управління (відділу) Державтоінспекції МВС ГУМВС, УМВС, відділу (відділення) Державтоінспекції МВС з обслуговування адміністративних територій міст, районів, районів у містах. { Пункт 9.7 глави 9 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    9.8. Робоча зміна нарядів ДПС не повинна перевищувати 8 годин. У разі службової необхідності тривалість робочого часу працівників підрозділів ДПС може бути збільшена до 12 годин на підставі наказу начальника ГУМВС, УМВС з чітко визначеними і обґрунтованими причинами видання такого наказу (дія такого наказу не повинна перевищувати 30 діб). { Пункт 9.8 глави 9 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    9.9. Режим роботи особового складу підрозділу ДПС встановлюється за щомісячним графіком, який затверджується командиром підрозділу ДПС. У графіку вказуються дні й години несення служби кожним працівником та їх вихідні дні.

    10. Організація оперативного керування силами та засобами підрозділів ДПС

    10.1. Оперативне управління силами і засобами стройових підрозділів ДПС здійснюють чергові частини управлінь (відділів) Державтоінспекції МВС, що перебувають в оперативному підпорядкуванні чергових частин ГУМВС, УМВС та Департаменту Державтоінспекції МВС.

    10.2. Роботу чергової частини організовує начальник управління (відділу) Державтоінспекції ГУМВС, УМВС, а в разі його відсутності - особа, що виконує його обов'язки. Затвердження графіка несення служби, установлення порядку підміни осіб добового наряду, їх відсторонення в разі потреби від чергування здійснюються начальником управління (відділу) Державтоінспекції МВС ГУМВС, УМВС або особою, що виконує його обов'язки.

    10.3. Наряди чергових частин управлінь (відділів) Державтоінспекції МВС ГУМВС, УМВС керуються чинним законодавством України у сфері дорожнього руху, охорони громадського порядку, запобігання злочинам та їх розкриття, а також цією Інструкцією.

    10.4. На чергову частину управління (відділу) Державтоінспекції ГУМВС, УМВС покладаються такі завдання:

    10.4.1. Збір, оброблення та узагальнення інформації про стан безпеки дорожнього руху на території, що обслуговується, та своєчасне інформування керівництва управління (відділу) Державтоінспекції МВС ГУМВС та Департаменту Державтоінспекції МВС. Інструкція про порядок приймання, реєстрації та розгляду в органах і підрозділах внутрішніх справ України заяв і повідомлень про злочини, що вчинені або готуються, затверджена наказом МВС від 14 квітня 2004 року N 400 ( z0571-04 ), зареєстрована у Міністерстві юстиції України 6 травня 2004 року за N 571/9170.

    10.4.2. Оперативне керування силами і засобами підрозділів Державтоінспекції МВС з метою забезпечення безперебійного та безпечного дорожнього руху, регулювання руху транспортних потоків, ліквідації заторів у русі, контролю за виконанням правил, норм і стандартів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

    10.4.3. Організаційні заходи щодо забезпечення безпечного та безперешкодного проїзду автомобілів з посадовими особами, стосовно яких здійснюється державна охорона, супроводження небезпечного вантажу, делегацій, а також відстеження ситуації під час планування та проведення масових заходів на території обслуговування, контроль виїзду та пересування організованих груп людей, що рухаються до інших регіонів держави. Термінова підготовка та передача інформації по вказаних заходах до чергових частин ГУМВС, УМВС та Департаменту Державтоінспекції МВС.

    10.4.4. У разі скоєння ДТП, внаслідок якої учасники дорожнього руху не мають змоги повідомити про це рідних чи близьких родичів, чергові Державтоінспекції МВС в обов'язковому порядку інформують родичів про факт ДТП і місцезнаходження учасників дорожнього руху, про що робляться відповідні відмітки (у тому числі ступінь родинних стосунків та час передачі інформації) у журналі записів чергового та на роздруківці фабул ДТП.

    10.4.5. Приймання та передача повідомлень і заяв про ДТП, злочини й інші правопорушення до чергових частин територіальних ОВС.

    10.4.6. Оперативне забезпечення розкриття злочинів по "гарячих слідах".

    10.4.7. Здійснення організаційних заходів, пов'язаних з виїздом на місця ДТП для оформлення і проведення невідкладних дій, а також ужиття заходів щодо ліквідації наслідків цих ДТП.

    10.4.8. Організація розшуку і затримання транспортних засобів, якими незаконно заволоділи, та транспортних засобів, водії яких зникли з місця скоєння ДТП.

    10.4.9. Організація взаємодії нарядів стройових підрозділів ДПС з іншими службами і підрозділами ОВС.

    10.4.10. Видача особовому складу і приймання від нього озброєння, оперативно-технічних і спеціальних засобів, іншого майна та забезпечення їх зберігання у спеціальному приміщенні чергової частини.

    10.4.11. Забезпечення дотримання внутрішнього розпорядку, охорона адмінбудівлі та території підрозділу Державтоінспекції МВС, контроль за дотриманням правил пожежної безпеки і санітарних норм.

    10.4.12. Здійснення інформаційно-довідкової роботи.

    10.4.13. Приймання заяв від громадян за відсутності керівництва підрозділу, видача на їх прохання книги скарг і пропозицій.

    10.4.14. Організація оповіщення та збору особового складу підрозділів Державтоінспекції МВС.

    10.5. Черговий по управлінню (відділу) Державтоінспекції МВС у разі надходження інформації від міськрайвідділів внутрішніх справ:

    10.5.1. Фіксує надану інформацію в журналі для записів чергового або в журналі реєстрації інформації про злочин (далі - ЖРПЗ) та виконує свої функції по реагуванню на неї відповідно до змісту отриманої інформації доповідає керівництву управління (відділу) Державтоінспекції МВС, направляє наряд ДПС на місце пригоди, передає інформацію до чергової частини міськрайоргану за територіальністю, відслідковує своєчасне надходження каналами електронної пошти та телетайпом відповідних телеграм тощо.

    10.5.2. Організовує виїзд працівників Державтоінспекції МВС на місця скоєння ДТП, в тому числі з тяжкими наслідками або таких, що призвели до значного забруднення навколишнього природного середовища, інших пригод та подій, що можуть мати громадський резонанс.

    10.6. У випадках ненадання інформації з міськрайвідділів внутрішніх справ про ДТП, інші події, що стосуються безпеки дорожнього руху, несвоєчасного направлення відповідних телеграм черговий управління (відділу) Державтоінспекції МВС доповідає про це черговому ГУМВС, УМВС для вжиття необхідних заходів.

    10.7. При забезпеченні супроводження автомобілів з посадовими особами, стосовно яких здійснюється державна охорона, обов'язки начальника чергової частини, старшого інспектора - чергового або його помічника полягають у:

    10.7.1. Знанні програми проведення спеціальних заходів у цілому, часу, маршруту проїзду, розрахунку сил і засобів підрозділів Державтоінспекції МВС щодо забезпечення безпечного і безперешкодного проїзду, схеми організації зв'язку, порядку розташування нарядів ДПС та інших відомостей, необхідних для виконання покладених на них обов'язків.

    10.7.2. Отриманні в установленому порядку оперативної інформації стосовно проведення спеціальних заходів, її негайній передачі безпосередньому начальникові, іншим посадовим особам, яких ця інформація стосується, реєстрації та фіксуванні її в установленому порядку, доведенні команд до виконавців.

    10.7.3. Отриманні від посадових осіб підрозділів Державтоінспекції МВС інформації про стан дорожньої обстановки на маршрутах проїзду, готовність сил і засобів підрозділів Державтоінспекції МВС до виконання поставлених завдань.

    10.7.4. Здійсненні контролю за дисципліною радіообміну, фіксуванні порушень.

    10.7.5. Інформуванні нарядів про вихід, проходження кортежу, зміни в маршруті руху та інші відомості. Негайній доповіді відповідальному за загальне керівництво силами і засобами підрозділів Державтоінспекції МВС, відповідальному за організацію взаємодії підрозділів Державтоінспекції МВС, які задіяні на забезпечення спеціальних заходів, про виникнення нештатних ситуацій на маршрутах пересування.

    10.8. Для забезпечення ефективної роботи, координації дій у стройових підрозділах ДПС організовується функціонування чергових частин із розміщенням у них стаціонарних радіостанцій, які відповідно до технічних характеристик повинні забезпечувати якісний зв'язок по всій території обслуговування. Табельна вогнепальна зброя, спеціальні засоби та інше майно, закріплене за особовим складом підрозділу, може зберігатися у спеціальному приміщенні цієї чергової частини відповідно до чинного законодавства України.

    10.9. У разі відсутності радіозв'язку (відсутність покриття, вихід з ладу радіостанції) працівник підрозділу ДПС негайно доповідає про це черговому (командиру підрозділу) у телефонному режимі з подальшим виходом на зв'язок кожні 30 хвилин для міської місцевості та кожну годину для сільської місцевості.

    11. Підготовка та інструктаж нарядів ДПС

    11.1. Підготовка, інструктаж і розвід нарядів ДПС здійснюються відповідно до вимог нормативно-правових актів МВС.

    11.2. Інструктаж нарядів здійснюється у визначеному командиром підрозділу ДПС місці, як правило, у спеціально обладнаному приміщенні (навчальному класі).

    11.3. Особи, призначені в наряд ДПС для несення служби, прибувають до підрозділу не пізніше ніж за 30 хвилин до початку інструктажу та доповідають про прибуття і готовність до несення служби своєму командирові.

    11.4. Працівники підрозділів ДПС, які заступають у наряд ДПС, повинні знати: заходи особистої безпеки під час поводження з табельною вогнепальною зброєю; підстави застосування табельної вогнепальної зброї, спеціальних засобів та фізичної сили; оперативну обстановку на закріпленій території; розстановку нарядів ДПС на території обслуговування підрозділу характеристику маршрутів патрулювання та умови несення служби на них, позивні або контактні телефони нарядів, які несуть службу на суміжних постах (маршрутах); вимоги законодавства, яке регламентує діяльність Державтоінспекції МВС; складові частини, технічні характеристики та порядок використання технічних засобів та технічних приладів, які застосовуються для виявлення порушень правил, норм і стандартів у сфері безпеки дорожнього руху.

    11.5. Працівники підрозділів ДПС, які заступають у наряд ДПС, повинні мати: охайний зовнішній вигляд; справне спорядження; єдиний формений одяг за сезоном; світловідбиваюче екіпірування; нагрудний знак; табельну вогнепальну зброю; жезл та інші спеціальні технічні засоби; список транспортних засобів, оголошених у розшук за останню добу, із зазначенням марки, державного реєстраційного номера, кольору, ідентифікаційного номера кузова, шасі (рами), особливих прикмет; словесні портрети, фотографії (фотороботи) осіб, які розшукуються; картку маршруту патрулювання, поста (додаток 4); журнал патрулювання (додаток 5); службове та водійське посвідчення; бланки протоколів про адміністративне правопорушення, тимчасових дозволів на право керування транспортними засобами та інших необхідних процесуальних документів; авторучку, олівець, лінійку (рулетку), записну книжку, свисток, кишеньковий ліхтарик; ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ); витяг з Кодексу України про адміністративні правопорушення ( 80731-10, 80732-10 ), що стосується безпеки дорожнього руху, службову сумку або планшет. { Пункт 11.5 глави 11 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    11.6. Інструктаж заступаючого на службу наряду ДПС проводить командир підрозділу ДПС або його заступник, про що робиться відмітка в книзі постових відомостей (додаток 6). До проведення інструктажу можуть залучатись працівники інших служб та підрозділів ОВС.

    11.7. Тривалість інструктажу не повинна перевищувати 30 хвилин.

    11.8. Посадові особи Державтоінспекції МВС під час проведення інструктажу повинні:

    11.8.1. Переконатися в готовності інспекторського складу підрозділів ДПС до несення служби, справності службових транспортних засобів, технічних засобів та приладів, вжити заходів до усунення недоліків.

    11.8.2. Вибірково перевірити знання інспекторським складом підрозділів ДПС своїх прав та обов'язків, вимог законодавчих актів України, нормативно-правових актів МВС України, правил застосування і використання вогнепальної зброї, технічних засобів та приладів, заходів особистої безпеки.

    11.8.3. Інформувати працівників підрозділів ДПС про стан аварійності та оперативної обстановки на території обслуговування.

    11.8.4. Інформувати інспекторський склад підрозділів ДПС про розташування місць концентрації ДТП, причини їх скоєння (дорожні умови, порушення ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ), стан проїзної частини тощо).

    11.8.5. Інформувати інспекторський склад підрозділів ДПС про обставини порушення законності і порядку несення служби за минулу добу та інші надзвичайні події. { Підпункт 11.8.5 пункту 11.8 глави 11 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    11.8.6. Роз'яснити порядок здійснення зміни нарядів ДПС, зв'язку та взаємодії з іншими службами ОВС у разі виникнення нештатної ситуації.

    11.8.7. Попередити про недопущення порушень законності, службової дисципліни.

    11.8.8. Звернути увагу працівників на необхідність увічливого, уважного ставлення до учасників дорожнього руху. Зобов'язати їх при несенні служби неухильно виконувати вимоги ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ) і заходи особистої безпеки.

    11.8.9. Здійснити розстановку нарядів, призначити старших нарядів ДПС.

    11.8.10. Оголосити пости і маршрути патрулювання з визначенням конкретного завдання та видати маршрутні картки.

    11.9. Інструктаж завершується наказом про заступлення нарядів ДПС на службу по забезпеченню безпеки дорожнього руху та охороні громадського порядку.

    12. Організація та порядок несення дорожньо-патрульної служби

    12.1. Основними формами несення служби є:

    12.1.1. Патрулювання на транспортних засобах.

    12.1.2. Піше патрулювання.

    12.1.3. Несення служби на постах (у тому числі стаціонарних).

    12.1.4. Здійснення регулювально-розпорядчих дій.

    12.1.5. Супроводження транспортних засобів та ескортування посадових осіб, відносно яких здійснюється державна охорона.

    12.1.6. Супроводження транспортних засобів або їх колон ( 5 і більше одиниць), організованих груп дітей, небезпечних, великовагових або великогабаритних вантажів.

    12.2. Нагляд за дорожнім рухом здійснюється з використанням транспортних засобів чи в пішому порядку. { Абзац перший пункту 12.2 глави 12 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 } { Абзац другий пункту 12.2 глави 12 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 } { Абзац третій пункту 12.2 глави 12 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 } { Абзац четвертий пункту 12.2 глави 12 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    12.3. Під час несення служби на транспортних засобах застосовуються такі тактичні способи:

    12.3.1. Рух у потоці транспортних засобів з увімкненими спеціальними світловими сигнальними пристроями синього кольору (для профілактики та попередження порушень ПДР) ( 1306-2001-п ). Указаний тактичний спосіб застосовується під час патрулювання на дорогах державного значення, у тому числі на ділянках між стаціонарними постами ДПС. { Підпункт 12.3.1 пункту 12.3 глави 12 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    12.3.2. Дислокація патрульного автомобіля в небезпечних за аварійністю місцях (для усунення небезпеки та з метою припинення порушень ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ) водіями і пішоходами).

    12.3.3. Дислокація патрульного автомобіля в місцях його найкращої видимості для всіх учасників дорожнього руху з одночасним пішим переміщенням працівника до найбільш напружених ділянок руху.

    12.3.4. Використання працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, які мають функції фото-, кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, з метою фіксації порушень ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ). Застосування того чи іншого способу та інші конкретні завдання ставляться на інструктажах відповідно до стану аварійності та дисципліни учасників дорожнього руху, що склалися на посту, маршруті.

    12.4. Піше патрулювання нарядом ДПС застосовується з метою забезпечення безпеки дорожнього руху на невеликих за протяжністю, напружених за інтенсивністю та небезпечних за аварійністю ділянках вулично-дорожньої мережі на стаціонарних постах, у населених пунктах при виконанні розпорядчо-регулювальних дій та забезпеченні спеціальних заходів. Місце несення служби при цьому вибирається за умови надання можливості працівникові підрозділу ДПС своєчасно фіксувати і припиняти адміністративні правопорушення у сфері дорожнього руху без створення аварійних обстановок чи перешкод у русі. { Абзац перший пункту 12.4 глави 12 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 } { Абзац другий пункту 12.4 глави 12 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    12.5. При несенні служби на стаціонарних постах під час проведення спеціальних операцій особлива увага приділяється:

    12.5.1. Забезпеченню оперативного реагування на повідомлення про злочини.

    12.5.2. Виявленню транспортних засобів, якими незаконно заволоділи, та встановленню причетних до цього осіб.

    12.5.3. Затриманню транспортних засобів, що використовувалися при скоєнні злочинів, транспортних засобів, які зникли з місць ДТП.

    12.5.4. Протидії нелегальній міграції.

    12.5.5. Наданню всебічної практичної допомоги учасникам дорожнього руху у межах своєї компетенції.

    12.6. Стаціонарні пости ДПС забезпечуються: патрульним автомобілем, радіозв'язком, комп'ютером з модемним зв'язком, телефонним зв'язком, засобами індивідуального захисту особового складу, примусового зупинення транспортних засобів, блокувальними пристроями, засобами медичної допомоги потерпілим, носилками, плащ-накидками, мобільними засобами додаткового освітлення ("світлова вежа" тощо), службовою документацією. { Пункт 12.6 глави 12 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    12.7. Основними методами несення служби є:

    12.7.1. Спостереження за дорожнім рухом. Під спостереженням за дорожнім рухом слід розуміти візуальний або за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, які мають функції фото-, кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, контроль за дотриманням учасниками дорожнього руху встановлених правил, норм та стандартів у сфері безпеки дорожнього руху, доцільністю та ефективністю організації дорожнього руху на посту, маршруті.

    12.7.2. Розпорядчо-регулювальні дії. Розпорядчо-регулювальні дії - це дії, які застосовуються з метою усунення перешкод у русі, надання можливої допомоги учасникам руху в місцях тимчасових заторів, де трапилося стихійне лихо або ДТП, при забезпеченні проведення масових та спеціальних заходів, при несправній світлофорній сигналізації тощо. До таких дій належить регулювання дорожнього руху за допомогою жестів (руками, жезлом) та свистка.

    12.7.3. Застереження учасників дорожнього руху від порушень правил, норм і стандартів у сфері безпеки дорожнього руху. Застереження учасників дорожнього руху є впливом на їх поведінку самим перебуванням працівника підрозділу ДПС на найбільш напруженій ділянці маршруту, на місці пригоди або стихійного лиха, а також за допомогою роз'яснення водіям ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ) при зупиненні транспортних засобів.

    12.7.4. Втручання при правопорушеннях. Втручання при правопорушеннях полягає в реагуванні на дії громадян з метою профілактики, запобігання правопорушенням та їх припинення. { Підпункт 12.7.4 пункту 12.7 глави 12 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    12.8. При несенні служби на маршруті патрулювання (посту) працівник підрозділу ДПС зобов'язаний шляхом умілого вибору форм і методів, застосування технічних засобів та приладів активно впливати на процес руху.

    12.9. При контролі за дорожнім рухом працівник підрозділу ДПС активно реагує на порушення ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ), що можуть стати причиною ДТП. { Пункт 12.9 глави 12 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    12.10. При контролі за рухом транспортних засобів на патрульному автомобілі (мотоциклі) для зупинення транспортного засобу, водій якого порушив ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ), використовуються спеціальні світлові і звукові сигнальні пристрої, жести рукою або жезлом. Водієві патрульного автомобіля (мотоцикла) при цьому потрібно дотримуватись заходів безпеки і зупинятися в безпосередній близькості позаду автомобіля-порушника, причому екіпаж повинен бути готовий до його можливих раптових маневрів.

    12.11. При зупинці транспортного засобу повинна враховуватись дорожня обстановка, безпека інших учасників дорожнього руху. Для припинення правопорушення у виключних випадках (достатні підстави вважати, що водій перебуває у стані сп'яніння, підозрюється у скоєнні злочину, залишив місце ДТП, створює аварійні ситуації іншим учасникам руху) дозволяється зупинка у місцях, заборонених ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ), крім залізничних переїздів.

    13. Підстави для зупинки працівником Державтоінспекції МВС транспортного засобу

    13.1. Підставою для зупинення транспортних засобів є:

    13.1.1. Порушення ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ) водіями.

    13.1.2. Характер руху транспортного засобу викликає підозру в спроможності водія керувати ним (різка та періодична зміна напрямку руху і (або) швидкісного режиму).

    13.1.3. Відсутність номерних (го) знаків (а) на транспортному засобі або наявність номерних знаків, які не відповідають вимогам стандартів. { Підпункт 13.1.3 пункту 13.1 глави 13 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    13.1.4. Наявність ознак, які свідчать про технічну несправність транспортного засобу.

    13.1.5. Наявність даних, що свідчать про причетність транспортного засобу або водія до скоєння ДТП чи злочину. { Підпункт 13.1.5 пункту 13.1 глави 13 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    13.1.6. Перебування транспортного засобу в розшуку. { Підпункт 13.1.6 пункту 13.1 глави 13 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    13.1.7. Необхідність опитування водія чи пасажирів про обставини скоєння ДТП, адміністративного правопорушення, злочину, свідками якого вони є або могли бути.

    13.1.8. Необхідність залучення водія транспортного засобу для надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або працівникам міліції або як свідка при оформленні адміністративних матеріалів.

    13.1.9. Проведення цільових заходів (операції, відпрацювання, оперативні плани) для перевірки документів на право користування і керування транспортним засобом, а також документів на транспортний засіб і вантаж.

    13.1.10. Виконання рішень уповноважених на те державних органів про обмеження чи заборону руху.

    13.1.11. Якщо технічний стан транспортного засобу або спосіб закріплення вантажу на ньому створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху.

    13.1.12. Порушення визначеного порядку встановлення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.

    14. Порядок зупинки транспортного засобу

    14.1. У разі прийняття працівником підрозділу ДПС рішення про зупинку транспортного засобу останній повинен врахувати всі його наслідки (причину зупинки, дорожні умови, інтенсивність руху, освітлення або видимість ділянки дороги, можливий досвід водія).

    14.2. Сигнал про зупинку транспортного засобу подається працівником підрозділу ДПС з тротуару (обочини) у зрозумілій для водіїв формі (сигналів), за допомогою жезла регулювальника, свистка чи рукою. При цьому жезлом (рукою) вказується безпосередньо на транспортний засіб, який зупиняється, та на пропоноване місце зупинки.

    14.3. Місце для зупинки транспортного засобу працівник підрозділу ДПС повинен вказувати так, щоб після повної зупинки останній знаходився попереду патрульного автомобіля (автобуса, мотоцикла) чи поста на відстані до 20 метрів.

    14.4. Після повної зупинки транспортного засобу працівник підрозділу ДПС повинен підійти до водія з дотриманням заходів особистої безпеки.

    14.5. Під час звернення до водія працівник Державтоінспекції МВС зобов'язаний привітатися, повідомити про причину зупинки транспортного засобу і суть скоєного правопорушення, чітко й зрозуміло відрекомендуватися (назвати свою посаду, звання та прізвище) та висловити вимогу про передачу водієм посвідчення на право керування транспортним засобом, реєстраційного документа на транспортний засіб та поліса (сертифіката) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів для перевірки. { Пункт 14.5 глави 14 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    15. Дії працівників підрозділів ДПС при порушенні учасником дорожнього руху вимог ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п )

    15.1. При порушенні учасником дорожнього руху ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ) працівник підрозділу ДПС:

    15.1.1. Уживає заходів щодо припинення адміністративного правопорушення; { Підпункт 15.1.1 пункту 15.1 глави 15 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    15.1.2. Проводить заходи по тимчасовому затриманню транспортного засобу, у випадках, передбачених чинним законодавством, шляхом його блокування за допомогою технічних пристроїв або доставлення на спеціальний майданчик чи стоянку Державтоінспекції МВС.

    15.1.3. Тимчасово вилучає посвідчення водія у випадках, передбачених чинним законодавством. { Підпункт 15.1.4 пункту 15.1 глави 15 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    15.1.4. Тимчасово вилучає ліцензійну картку на транспортний засіб у випадках, передбачених чинним законодавством.

    15.1.5. Використовує спеціальні технічні засоби (у тому числі засоби тест-контролю), дозволені до застосування МОЗ і Держспоживстандартом, на місці зупинки транспортного засобу для огляду водіїв, щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння. Якщо при перевірці документів виявлено ознаки їх підробки, ці документи вилучаються, про що складається рапорт, а особа, яка їх пред'явила, доставляється до територіального підрозділу ОВС. { Підпункт 15.1.5 пункту 15.1 глави 15 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    15.2. Водії, які не мають або позбавлені права керування транспортними засобами, підлягають відстороненню від керування ними.

    15.3. Відсторонення водія від керування транспортним засобом здійснюється шляхом тимчасового затримання цього транспортного засобу і доставлення на спеціальний майданчик або стоянку.

    15.4. У разі надання посвідчення водія особою, яка позбавлена права керування транспортними засобами, уживаються заходи щодо доставляння цієї особи до підрозділу Державтоінспекції МВС, де начальником органу внутрішніх справ, начальником або заступником начальника відділення (відділу, управління), командиром або заступником командира окремого підрозділу ДПС Державтоінспекції МВС здійснюється вилучення цього посвідчення.

    15.5. У випадках учинення учасником дорожнього руху злісної непокори або хуліганських дій, необхідності встановлення особи правопорушника чи підозрюваного у вчиненні злочину працівник підрозділу ДПС:

    15.5.1. Припиняє протиправні дії шляхом вимагання від правопорушника припинити протиправні дії, застерігає про наслідки скоєного, попереджає останнього, що у разі продовження правопорушення до нього будуть вжиті заходи фізичного впливу та спеціальні засоби.

    15.5.2. У разі наявності достатніх підстав застосовує відповідно до вимог Закону України "Про міліцію" ( 565-12 ) фізичну силу або спеціальні засоби відносно такої особи.

    15.5.3. Встановлює та фіксує дані свідків та очевидців протиправних дій особи.

    15.5.4. Дотримуючись заходів особистої безпеки, доставляє таку особу до чергової частини територіального ОВС, де складає мотивований рапорт про обставини доставлення.

    15.5.5. Уживає заходів щодо безпечного і безперешкодного проїзду територією поста або маршруту патрулювання колон або окремих автомобілів, що супроводжуються патрульними автомобілями Державтоінспекції МВС, а також транспортних засобів медичних установ, оперативно-рятувальних та пожежних служб, що рухаються з увімкненими спеціальними світловими та (або) звуковими сигнальними пристроями і мають відповідне кольорографічне пофарбування.

    15.6. Протоколи про адміністративні правопорушення після закінчення зміни здаються командирові підрозділу ДПС, чи особі, яка його замінює, або працівникові, на якого покладено ці обов'язки, для реєстрації та передачі до відділів (відділень) Державтоінспекції МВС з обслуговування адміністративних територій міст, районів, районів у містах протягом однієї доби. Якщо передача протоколів припадає на вихідний чи святковий день, вона переноситься на наступний за ним робочий день. { Пункт 15.6 глави 15 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    15.7. Зупинення транспортних засобів, що належать спеціальним чи оперативним службам, які подають спеціальні звукові та світлові сигнали, здійснюється у випадках, коли наявні достовірні дані про те, що вказаними автомобілями незаконно заволоділи, користуються в протиправних цілях або водії, що ними керують, перебувають в стані сп'яніння, або які можуть створити небезпеку для інших учасників дорожнього руху.

    15.8. При порушенні ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ) (за винятком розділів 8 (крім сигналу регулювальника), 10-18, 26, 27 та пункту 28.1 розділу 28) водіями транспортних засобів працівником підрозділу ДПС складається рапорт у якому зазначаються місце, час, марка транспортного засобу, його колір, номерний знак, обставини скоєного порушення ПДР та стаття Кодексу України про адміністративні правопорушення ( 80731-10, 80732-10 ), якою передбачена відповідальність за його вчинення. Рапорт надсилається до відділу (відділення) Державтоінспекції МВС з обслуговування адміністративних територій міст, районів, районів у містах за місцем реєстрації такого транспортного засобу. У таких випадках можливе використання спеціальних технічних засобів фото- і кінозйомки, відеозапису.

    15.9. При виявленні порушень правил перевезення великогабаритних, великовагових і небезпечних вантажів працівник підрозділу ДПС тимчасово обмежує подальший рух зазначених транспортних засобів до усунення недоліків, обов'язково вживає заходів до прибирання цих транспортних засобів з проїзної частини шляхом доставляння до найближчої стоянки або безпечного місця для паркування, де останні не створюватимуть небезпеку для інших учасників дорожнього руху або екології, особливо темної пори доби або в умовах недостатньої видимості, доповідає командирові (начальникові) підрозділу і діє відповідно до його рішень.

    15.10. При встановленні на маршруті патрулювання працівників міліції, які здійснюють зупинки транспортних засобів та подальші перевірки документів водія і вантажу, наряд ДПС доповідає командирові (начальникові) підрозділу або черговому і надалі діє за їх вказівкою. У разі виявлення на маршруті патрулювання осіб, які здійснюють незаконні зупинки транспортних засобів та подальші перевірки документів водія і вантажу, наряд ДПС доповідає командирові (начальникові) підрозділу або черговому, затримує вказаних осіб та доставляє їх до територіального ОВС. { Пункт 15.10 глави 15 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    15.11. Організовує усунення перешкоди руху (несправний транспортний засіб, що зупинився, вантаж, який випав, тощо). Якщо негайне усунення цих перешкод неможливе, працівник підрозділу ДПС вживає заходів до завчасного позначення і огородження небезпечних місць тимчасовими технічними засобами організації дорожнього руху та попередження про них учасників дорожнього руху.

    15.12. При несенні служби на маршруті патрулювання чи поста здійснює контроль за справністю технічних засобів регулювання (світлофорів, дорожніх знаків і т.ін.), а також за безпечним проведенням дорожніх робіт на проїзній частині.

    15.13. Забороняє проведення дорожніх робіт на проїзній частині доріг без погодження Державтоінспекції МВС. При виникненні аварійних ситуацій такі роботи дозволяються за узгодженням командира підрозділу ДПС ДАІ з керівниками відділів (відділень) Державтоінспекції МВС з обслуговування адміністративних територій міст, районів, районів у містах управлінь (відділів) Державтоінспекції ГУМВС, УМВС.

    16. Дії працівників підрозділів ДПС під час переслідування транспортних засобів

    16.1. Працівниками підрозділів ДПС допускається переслідування транспортних засобів з особами, що підозрюються в скоєнні злочину, водіїв, які не виконали вимогу працівника міліції про зупинку або зникли з місця ДТП, а також водіїв, що своїми діями наражають на небезпеку життя чи здоров'я інших учасників дорожнього руху.

    16.2. При переслідуванні транспортного засобу правопорушника працівник підрозділу ДПС для координації дій інших нарядів ДПС доповідає оперативному черговому про: місце початку переслідування; модель, колір, номерний знак транспортного засобу; причину переслідування (відповідність орієнтуванню, протиправні дії водія чи пасажирів такого транспортного засобу, підозра у причетності до скоєння злочину, підтверджена інформація про наявність в салоні автомобіля зброї або заручників, невиконання вимог про зупинку та ін.); особливі прикмети автомобіля, водія або пасажирів; видимі технічні пошкодження чи несправності; постійно інформує про напрямок та маршрут руху транспортного засобу, який переслідується.

    16.3. З метою забезпечення під час переслідування власної безпеки і безпеки інших учасників дорожнього руху працівник підрозділу ДПС повинен:

    16.3.1. Передавати черговому інформацію про місцезнаходження та маршрут руху транспортного засобу, який переслідується з мінімальним інтервалом.

    16.3.2. Використовувати гучномовний пристрій патрульного автомобіля для попередження інших учасників дорожнього руху про можливу небезпеку.

    16.3.3. Під час переслідування постійно тримати ввімкненими ближнє світло фар, спеціальні звукові і світлові сигнали, встановлені на патрульному автомобілі.

    16.3.4. Обирати безпечну швидкість руху автомобіля (мотоцикла) виходячи з конкретних умов, з урахуванням забезпечення максимальної безпеки інших учасників дорожнього руху.

    16.3.5. Бути максимально уважним до дій водія та пасажирів переслідуваного транспортного засобу та інших учасників дорожнього руху, запобігати створенню аварійних обстановок.

    16.3.6. При переслідуванні правопорушника водій патрульного автомобіля безпосередньо контролює дорожню обстановку, враховує поведінку переслідуваного автомобіля, забезпечуючи при цьому максимально можливу безпеку інших учасників руху. Працівник підрозділу ДПС, який перебуває на пасажирському сидінні, контролює рух автомобіля правопорушника (напрямок руху, маршрут), веде переговори з черговим по радіозв'язку, інформує водія про зміну дорожньої обстановки.

    16.3.7. Після зупинки транспортного засобу, що переслідувався, дотримуватись вимог розділу 24 цієї Інструкції, а також: негайно доповісти черговому по підрозділу (командиру) про місце, де закінчено переслідування, та одночасно визначитись з необхідністю надання допомоги іншими нарядами ДПС для затримання підозрюваних; зупиняти патрульний автомобіль лише позаду транспортного засобу, який переслідувався, на відстані не менше 10 метрів; відповідно до вимог Закону України "Про міліцію" ( 565-12 ) приготувати до застосування табельну вогнепальну зброю; використовуючи для особистого захисту корпус патрульного автомобіля, за допомогою гучномовця або голосом дати водієві та пасажирам транспортного засобу, який переслідувався (далі - затримані), команду: "Заглушити двигун! Без команди не відкривати дверцята автомобіля! Викинути через відкриті вікна зброю та ключі запалювання! По одному, починаючи з водія, виходити з салону з піднятими руками та ставати обличчям до дверцят автомобіля!"; після безумовного виконання всіх команд працівнику підрозділу ДПС, постійно контролюючи дії правопорушників, дозволяється підходити до транспортного засобу, який переслідувався, для здійснення затримання; перед посадкою затриманих в патрульний автомобіль проводиться зовнішній огляд їх одягу і речей з метою вилучення у них предметів що можуть бути використані для нападу на працівника підрозділу ДПС, заподіяння шкоди собі чи іншим особам, які перебувають в салоні автомобіля.

    16.3.8. У разі якщо кількість підозрюваних осіб в транспортному засобі який переслідувався, більше трьох осіб, затримання останніх здійснюється лише після прибуття на місце додаткового наряду ДПС або територіального підрозділу ОВС для надання допомоги. До прибуття такого наряду працівниками підрозділів ДПС підозрюваним особам забороняється залишати свій транспортний засіб. При цьому подається команда голосом: "Не рухатись! Руки тримати за головою!"

    16.3.9. Не проводиться переслідування водіїв, які допустили незначні порушення правил або коли небезпека порушення минула. У таких випадках про порушення повідомляється на наступний за напрямком руху порушника маршрут патрулювання (пост). Про вчинене правопорушення складається рапорт, який по закінченні роботи передається до підрозділу з адміністративної практики для відповідного реагування.

    16.4. Категорично забороняється переслідування: на службових автомобілях (автобусах, мотоциклах), які не мають спеціальних світлових та звукових пристроїв, на власних або приватних транспортних засобах; водіїв мопедів, мотоциклів без мотошоломів, за винятком випадків, коли наявна інформація про скоєння ними злочинів.

    17. Особливості несення служби працівниками підрозділів ДПС

    17.1. Під час несення служби працівникам підрозділів ДПС забороняється:

    17.2. Виймати з кобури і передавати будь-кому свою табельну вогнепальну зброю.

    17.3. Відволікатися від служби і послаблювати увагу під час нагляду за дорожнім рухом.

    17.4. Вступати в розмови з учасниками дорожнього руху з питань, які не мають відношення до служби.

    17.5. Порушувати правила радіообміну, вести неслужбові розмови по телефону.

    17.6. Заходити без службової необхідності в жилі будинки та інші приміщення.

    17.7. У взаємовідносинах з учасниками дорожнього руху забороняється: звертатися до учасників дорожнього руху на "ти"; використовувати погрозливі чи ображаючі жести; допускати при спілкуванні зневажливий тон, грубість, неввічливе викладення зауважень, вирази або репліки, які ображають людську гідність, погрози; пред'являти безпідставні звинувачення.

    17.8. Перевозити сторонніх громадян і вантажі в патрульному автомобілі (автобусі, мотоциклі), а також залишати його незамкненим та без нагляду.

    17.9. Доставляти затриманих осіб до територіальних ОВС на транспортних засобах, які не призначені для перевезення людей.

    17.10. Використовувати під час несення служби технічні засоби та прилади, які не сертифіковані в Україні та не пройшли повірку або мають свідоцтво про повірку, термін дії якого минув.

    17.11. Самовільно залишати пост, маршрут патрулювання або відхилятися від нього і змінювати порядок несення служби.

    17.12. Порушувати або відступати від вимог ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ), за винятком випадків, визначених чинним законодавством.

    17.13. Передавати будь-кому спеціальні засоби чи прилади, право керування патрульним транспортним засобом.

    17.14. Залишати без нагляду в патрульному транспорті затриманих осіб.

    17.15. Використовувати для несення служби приватні транспортні засоби.

    18. Порядок залишення місця несення служби працівниками підрозділів ДПС

    18.1. Пост або маршрут патрулювання працівник підрозділу ДПС залишає тільки з дозволу або за вказівкою командира підрозділу (чергового) його заступників у таких випадках:

    18.1.1. Ужиття невідкладних заходів до усунення перешкод і небезпеки в русі на сусідніх ділянках, а також до ліквідації пожежі і наслідків стихійного лиха.

    18.1.2. Затримання і доставляння до територіального ОВС осіб, що допустили порушення ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ) або громадського порядку чи вчинили злочин.

    18.1.3. Доставляння осіб з явними ознаками сп'яніння до медичних закладів для проведення огляду на стан сп'яніння у визначеному законом порядку.

    18.1.4. Доставляння затриманих транспортних засобів на спеціальні майданчики або стоянки.

    18.1.5. Надання допомоги у виконанні службових обов'язків іншим нарядам ОВС, а також учасникам дорожнього руху, громадянам.

    18.1.6. Переслідування осіб, що вчинили правопорушення.

    18.1.7. Надання допомоги потерпілим при ДТП, інших нещасних випадках.

    18.1.8. Охорони місця ДТП.

    18.1.9. Вжиття заходів до ліквідації пожежі, наслідків стихійних лих.

    18.1.10. Прийняття в установлений час їжі.

    18.1.11. Раптового захворювання.

    18.2. В усіх випадках залишення маршруту патрулювання в обов'язковому порядку інформується оперативний черговий або командир підрозділу.

    19. Порядок застосування спеціальних технічних засобів та приладів

    19.1. Технічні засоби для визначення швидкості руху, фіксації порушень правил, норм та стандартів у сфері безпеки дорожнього руху, прилади для виявлення підробок у документах застосовуються згідно з інструкціями та методичними рекомендаціями про порядок їх використання.

    19.2. Працівники підрозділів ДПС, яким видані технічні засоби та прилади, персонально відповідають за їх цілісність та працездатність. Забороняється застосування технічних засобів та приладів, які не сертифіковані, не сертифіковані в Україні та які не пройшли метрологічної повірки або мають свідоцтво про таку повірку, термін дії якого минув, а також передавати такі прилади для користування безпосередньо на маршруті патрулювання без здійснення контролю командиром підрозділу результатів роботи приладу за зміну.

    19.3. З метою найбільш ефективного використання технічних засобів та приладів керівник підрозділу забезпечує їх застосування у дві, а за необхідності - і в три зміни. Відповідає за збереження технічних засобів та приладів особисто командир підрозділу ДПС або особа, яка виконує його обов'язки.

    19.4. Інформація про використання технічного засобу чи приладу працівником Державтоінспекції заноситься в графу 6 постової відомості (додаток 6). { Пункт 19.4 глави 19 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    { Пункт 19.5 глави 19 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    { Пункт 19.6 глави 19 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    20. Дії працівника підрозділу ДПС під час отримання інформації про ДТП

    20.1. Працівник підрозділу ДПС невідкладно доповідає командирові підрозділу інформацію про ДТП, яка стала йому відома, включаючи випадки, коли вона сталася поза його постом або маршрутом патрулювання, і надалі діє відповідно до отриманих вказівок, а у невідкладних випадках (аварія з тяжкими наслідками, небезпечним вантажем, зниклим транспортним засобом) негайно виїжджає до місця пригоди.

    20.2. При отриманні повідомлення з'ясовує прізвище, ім'я та по батькові, адресу і номер телефону особи, що повідомила про ДТП.

    20.3. Термін прибуття наряду ДПС на місце ДТП, в якій постраждали люди, обчислюється з моменту отримання інформації про пригоду та не повинен перевищувати: 15 хвилин для підрозділів ДПС, які обслуговують міста з чисельністю населення один мільйон та більше; 20 хвилин для підрозділів ДПС, які обслуговують міста з чисельністю населення до одного мільйона людей; 30 хвилин для підрозділів ДПС, які обслуговують автомобільні дороги державного значення; 1 година для підрозділів ДПС, які обслуговують інші автомобільні дороги (районного або місцевого значення).

    20.4. Прибувши на місце пригоди, у результаті якої отримали тілесні ушкодження люди, працівник підрозділу ДПС до приїзду слідчо-оперативної групи:

    20.4.1. Доповідає черговому, командиру підрозділу або особі, яка його заміщає, про обставини події (уточнене місце, час, кількість потерпілих, наявність на місці всіх учасників ДТП та їх транспортних засобів, інформацію про небезпечний вантаж, зону ураження тощо) та чітко виконує доручення останнього щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.

    20.4.2. Уживає заходів з огородження місця пригоди необхідною кількістю тимчасових технічних засобів регулювання дорожнім рухом (направляючі конуси, огороджувальна стрічка, дорожні знаки, інформаційні щити "Увага! Оформлення ДТП", інше) та одночасного надання першої медичної допомоги потерпілим і доставляння їх до медичних закладів.

    20.4.3. Збирає інформацію про постраждалих, у які медичні заклади і ким вони відправлені.

    20.4.4. З'ясовує тип, марку, колір і реєстраційні номерні знаки транспортних засобів, на яких до його прибуття були відправлені постраждалі.

    20.4.5. У присутності двох свідків фіксує місце, час, вид, обставини та наслідки ДТП.

    20.4.6. Установлює транспортні засоби, водіїв, пасажирів та інших осіб причетних до ДТП, її свідків і забезпечує присутність вказаних осіб на місці пригоди до прибуття слідчо-оперативної групи. Опитує їх про обставини пригоди і записує установчі дані.

    20.4.7. Забезпечує охорону місця пригоди та вживає заходів до збереження слідів та речових доказів.

    20.4.8. Вживає заходів до поновлення руху повз місце пригоди або організовує його об'їзд по безпечному маршруту.

    20.5. Доповідає прибулому на місце події керівникові слідчо-оперативної групи (далі - СОГ) (прокурору, слідчому, працівникові, що здійснює дізнання) інформацію про причетних до ДТП осіб і свідків, передає йому зібрані відомості й речові докази і надалі діє за його вказівками.

    20.5.1. За вказівкою старшого СОГ забезпечує участь свідків під час проведення огляду місця пригоди та організовує огляд осіб, причетних до ДТП, у медичних закладах.

    20.5.2. За дорученням слідчого в присутності понятих проводить необхідні виміри, огляд транспортних засобів, дані про які вносяться старшим СОГ до протоколів огляду транспортних засобів та огляду місця ДТП і схеми до нього. Спільно з відповідальною посадовою особою дорожньої або комунальної організації обстежує дорожні умови в місці скоєння ДТП з метою виявлення та фіксації недоліків в утриманні доріг (вулиць), які могли стати супутньою або безпосередньою причиною скоєння ДТП. За результатами обстеження складається акт, який в обов'язковому порядку додається до протоколу огляду місця ДТП.

    20.5.3. Надає старшому СОГ допомогу в з'ясуванні обставин скоєння ДТП, оформленні необхідних матеріалів пригоди, установленні її учасників і свідків, прикмет транспортних засобів, які залишили місце пригоди, та ймовірних шляхів їх руху. Негайно вживає заходів реагування для переслідування та затримання підозрюваних транспортних засобів.

    20.5.4. За необхідності видає приписи дорожнім, комунальним організаціям або аварійно-технічним службам щодо усунення наслідків пригоди для відновлення нормальних умов дорожнього руху.

    20.6. У разі якщо водій залишив місце ДТП, установлює ймовірний напрямок його руху, марку, тип, державний реєстраційний номерний знак, колір, а також особливі прикмети транспортного засобу і водія, про що інформує чергового територіального ОВС та командира підрозділу (начальника) відділу (відділення) Державтоінспекції МВС з обслуговування адміністративних територій міст, районів, районів у містах. Вживає заходів щодо встановлення транспортного засобу та водія, який залишив місце пригоди, по "гарячих слідах".

    20.6.1. Отримані при первинному огляді місця ДТП і опитуванні свідків дані про зниклий транспортний засіб з водієм, його можливий подальший рух працівник ДПС негайно доповідає командирові підрозділу ДПС або його заступнику і далі діє відповідно до одержаних вказівок.

    20.6.2. У межах компетенції здійснює перевірку прилеглої території, автостоянок, підприємств, СТО, приватних майстерень на предмет виявлення зниклого транспортного засобу та виконує інші вказівки старшого слідчо-оперативної групи.

    20.7. При оформленні матеріалів ДТП з транспортним засобом, в якому перебувають працівники консульських, дипломатичних представництв, які користуються імунітетом та мають дипломатичну або консульську картку встановленої форми, працівник підрозділу ДПС пропонує водію бути присутнім при оформленні матеріалів пригоди. У разі якщо водій або будь-хто з пасажирів висловлює небажання бути при цьому присутнім, працівник підрозділу ДПС записує необхідні дані (обов'язково - номер дипломатичної, консульської картки) про учасників події і дозволяє їм їхати. У такому випадку в протоколі огляду місця події робиться запис про причину відсутності водія. Протокол підписується особою, що його склала, та двома свідками.

    20.8. Оформлення матеріалів про порушення ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ), що спричинили ушкодження транспортних засобів, вантажів, доріг, дорожніх споруд або іншого майна і заподіяли при цьому тільки матеріальну шкоду, за рішенням командира підрозділу ДПС або його заступника може здійснюватися працівником підрозділу ДПС самостійно відповідно до вимог чинного законодавства України.

    21. Нагляд за перевезенням небезпечних вантажів та дії при ДТП з транспортними засобами, що здійснюють перевезення таких вантажів

    21.1. При контролі за перевезенням небезпечного вантажу працівник підрозділу ДПС повинен перевіряти у водія перераховані в ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ) документи, а саме: узгодження маршруту дорожнього перевезення небезпечного вантажу, видане Державтоінспекцією; свідоцтво про допуск транспортного засобу до перевезення небезпечного вантажу; свідоцтво про допуск водія до перевезення небезпечного вантажу. По діагоналі шляхового листа має бути нанесена червона смуга. Крім того, транспортний засіб повинен бути обладнаний відповідними інформаційними таблицями про небезпечний вантаж, які розміщуються на ньому спереду, іззаду та на бокових поверхнях. Числові значення в таблиці мають відповідати перевізним документам на вантаж. При перевезенні небезпечних та великогабаритних вантажів водіям забороняється відхилятись від установлених маршрутів перевезення. Водії повинні виконувати всі вказані в них умови та режими руху. У випадку якщо небезпечний вантаж не відповідає умовам та режимам перевезення, працівник підрозділу ДПС забороняє подальший рух транспортного засобу, про що повідомляє чергову частину управління (відділу) Державтоінспекції МВС ГУМВС, УМВС та діє відповідно до отриманих рішень щодо забезпечення безпеки дорожнього руху та належного збереження небезпечного вантажу.

    21.2. У разі вимушеної зупинки транспортного засобу з небезпечним вантажем працівник підрозділу ДПС повинен негайно доповісти до чергової частини час зупинки, причину, ідентифікаційний код виду небезпеки (верхня частина інформаційної таблиці) та ідентифікаційний номер небезпечного вантажу (нижня частина інформаційної таблиці) і діяти за рішенням чергового. Після цього працівник підрозділу ДПС перевіряє правильність позначення місця зупинки згідно з ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ), а також вживає заходів до евакуації транспортного засобу за межі дороги. У разі вимушеної зупинки транспортного засобу через пошкодження тари або упаковки з небезпечним вантажем, властивості якого є небезпечними для інших учасників руху, місце зупинки додатково позначається двома дорожніми знаками "В'їзд заборонено", установленими попереду і позаду транспортного засобу на відстані до 300 м від нього. За необхідності організовує рух інших засобів в об'їзд місця вимушеної зупинки. Про місце такої вимушеної зупинки та її причини необхідно негайно повідомити чергового Державтоінспекції МВС або органу внутрішніх справ та діяти за його вказівкою.

    21.3. Прибувши до місця ДТП за участю транспортного засобу з небезпечним вантажем, працівник підрозділу ДПС:

    21.3.1. За допомогою засобів зв'язку повідомляє командирові підрозділу (черговому) про час, місце пригоди, її характер, причини та наслідки, можливу зону ураження, наявність або відсутність протікання чи розсипання вантажу, наявність або відсутність загоряння, дані про ідентифікаційний код небезпеки (додаток 8) (верхня частина інформаційної таблиці) та ідентифікаційний номер речовини (нижня частина інформаційної таблиці).

    21.3.2. Контролює правильність позначення дорожніми знаками місця зупинки, організовує можливі шляхи під'їзду рятувального транспорту та дорожній рух транспорту поза межами зони ураження. У разі неможливості встановлення небезпечних властивостей вантажу перекриває рух на відстані до 300 м від місця пригоди і вживає заходів з недопущення до зони сторонніх осіб.

    21.3.3. Надає можливу допомогу рятувальним службам з надання першої медичної допомоги потерпілим та організації їх евакуації до медичних закладів.

    21.3.4. Інформує чергового про хід робіт з нормалізації руху.

    21.3.5. Організовує в необхідних випадках рух транспортних засобів в об'їзд місця пригоди.

    21.3.6. Після усунення наслідків пригоди і ліквідації зони ураження рятувальними службами доповідає командирові підрозділу про можливість подальшого руху та діє відповідно до його вказівки.

    22. Робота з розшуку транспортних засобів

    22.1. При несенні служби на постах і маршрутах патрулювання працівник підрозділу ДПС, що здійснює нагляд за дорожнім рухом, з дотриманням заходів особистої безпеки зупиняє транспортні засоби, подібні за маркою, кольором і характерними прикметами до тих, що знаходяться в розшуку, звіряє тип, модель, державний реєстраційний номерний знак, ідентифікаційні номери кузова, шасі (рами) і двигуна з даними, записаними в реєстраційних документах, і через чергові частини підрозділів ОВС проводить перевірку цих даних за наявними автоматизованими інформаційно-пошуковими системами зареєстрованих транспортних засобів та тих, що розшукуються.

    22.2. У разі виявлення транспортного засобу, що розшукується, працівник підрозділу ДПС вживає заходів до затримання цього транспортного засобу та осіб, які в ньому знаходяться, і негайно доповідає про це командирові підрозділу або черговому територіального ОВС. При цьому забезпечуються особиста безпека, безпека учасників дорожнього руху, а також уживаються заходи до збереження слідів, знарядь злочину та інших речових доказів.

    22.3. По прибутті СОГ працівник підрозділу ДПС доповідає старшому групи про обставини події та за його вказівкою надає допомогу в доставлянні транспортного засобу та затриманих осіб до територіального ОВС, про що складається рапорт, який реєструється в черговій частині міськрайвідділу, та доповідається командирові підрозділу.

    22.4. При введенні в дію спеціальних заходів "Перехват":

    22.4.1. Наряди підрозділів ДПС негайно передислоковуються на загороджувальні пости (які закріплені відповідним планом проведення заходів за підрозділом ДПС), застосовують спеціальну екіпіровку та спеціальні засоби захисту (бронежилети, каски або сфери, гумові кийки, металеві кайдани) і здійснюють перевірку транспортних засобів та осіб, що в них знаходяться, за прикметами, які надані для розшуку.

    22.4.2. Командири підрозділів ДПС, особи, що їх заміщають (старші змін), в перші 30 хв. з моменту введення в дію спеціальних заходів "Перехват" забезпечують підлеглих, які несуть службу на загороджувальних постах, необхідною екіпіровкою та спеціальними засобами захисту.

    22.4.3. Несення служби нарядами ДПС на загороджувальних постах здійснюється до зміни наступним таким нарядом, який також має відповідну екіпіровку та спеціальні засоби захисту.

    22.4.4. Про результати роботи на таких постах кожен працівник підрозділу ДПС складає окремий мотивований рапорт командиру підрозділу.

    23. Заходи особистої безпеки працівників підрозділів ДПС

    23.1. Під час несення служби працівник підрозділу ДПС зобов'язаний дотримуватися заходів особистої безпеки, а саме:

    23.1.1. Знаходитись на тротуарі, а за його відсутності - на узбіччі дороги чи вулиці або на острівці безпеки.

    23.1.2. Вихід працівника підрозділу ДПС на проїзну частину дозволяється лише для здійснення розпорядчо-регулювальних дій, огляду місця ДТП та надання допомоги учасникам дорожнього руху.

    23.1.3. При оформленні ДТП, наданні допомоги учасникам дорожнього руху на проїзній частини облаштовувати ці місця сигнальними конусами в достатній кількості та дорожніми знаками "Об'їзд перешкоди з правого боку" або "Об'їзд перешкоди з лівого боку" з установленням знака аварійної зупинки чи увімкненням аварійної сигналізації.

    23.1.4. Здійснювати нагляд за дорожнім рухом у місцях, визначених карткою маршруту патрулювання.

    23.1.5. При проведенні відпрацювань, якщо маршрут патрулювання не визначено карткою, вибирати місце несення служби таким чином, щоб знаходитися в межах чіткої видимості для всіх учасників дорожнього руху і мати можливість для своєчасного припинення правопорушення.

    23.1.6. Проводити перевірку документів та розбір правопорушення лише на тротуарі чи узбіччі дороги (вулиці), острівці безпеки під прикриттям автомобіля. Службовий автомобіль (автобус, мотоцикл) при цьому необхідно ставити також на тротуарі чи узбіччі дороги (вулиці) за умови дотримання ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ).

    23.1.7. Здійснювати зупинку транспортних засобів за допомогою жезла з використанням поданого свистком сигналу для привертання уваги учасників дорожнього руху. При цьому враховувати швидкість руху, тип, габарити, вагу транспортного засобу, стан дорожнього покриття, інтенсивність та щільність транспортного потоку.

    23.1.8. По можливості не знаходитися на слизьких ділянках дорожнього покриття.

    23.2. Вибирати для зупинки транспортного засобу темного часу доби найбільш освітлені ділянки дороги, а в разі неможливості використовувати світло фар патрульного транспортного засобу та спеціальних світлових сигнальних пристроїв.

    23.3. При зупиненні транспортних засобів та перевірці документів необхідно:

    23.3.1. Наближаючись до зупиненого автомобіля, перевірити, чи зачинена кришка багажника, оглянути салон автомобіля, темної пори доби освітити салон електричним ліхтариком або запропонувати водієві ввімкнути освітлення салону.

    23.3.2. Після отримання документів знаходитися біля зупиненого транспортного засобу збоку, щоб виключити можливість нанесення удару при різкому відкритті дверей або раптовому початку руху.

    23.3.3. У разі знаходження водія поруч з працівником підрозділу ДПС останній обирає позицію, що забезпечує постійний контроль за діями водія, пасажирів та рухом транспортних засобів. Інші працівники, що знаходяться в складі наряду, повинні займати положення, що дозволяє забезпечувати взаємну страховку та виключає у випадку застосування зброї ураження працівника, що страхується.

    23.3.4. У разі знаходження в транспортному засобі групи осіб забезпечувати страхування працівника підрозділу ДПС, що здійснює перевірку, іншим працівником.

    23.3.5. Під час руху з метою зупинення транспортного засобу - учасника дорожнього руху вмикати спеціальні світлові і звукові сигнальні пристрої на патрульному транспортному засобі. Категорично забороняється стояти перед або за зупиненим транспортним засобом, спиною до учасників дорожнього руху та руху транспортних засобів, зупиняти патрульний автомобіль попереду зупиненого транспортного засобу та здійснювати в нічний час зупинення двох і більше транспортних засобів.

    23.4. Темної пори доби, незалежно від кліматичних умов, працівник ДПС ДАІ повинен бути одягнутий у світловідбиваючий одяг (жилет).

    23.5. У випадку виявлення транспортного засобу, що розшукується, або осіб, які підозрюються в скоєнні злочину, працівники, що входять до складу наряду, приймають, залежно від конкретних обставин, необхідні запобіжні заходи для проведення обшуку затриманих та огляду транспортного засобу з метою виявлення і вилучення зброї відповідно до вимог статті 11 Закону України "Про міліцію" ( 565-12 ). Огляд транспортного засобу проводиться після того, як працівниками наряду встановлено контроль за поведінкою затриманих.

    23.6. У разі загострення ситуації працівникові підрозділу ДПС, що забезпечує безпеку, рекомендується пересунути кобуру ближче до пряжки ременя, розстебнути її та зняти пістолет із запобіжника. У цьому випадку страхуючий, якщо він уважає, що в обстановці, яка складається, можуть виникнути обставини для застосування вогнепальної зброї, має право оголити пістолет і привести його в готовність.

    23.7. Заходи безпеки працівників підрозділів ДПС при оформленні ДТП.

    23.7.1. До проведення необхідних дій на місці ДТП з оформлення, організації дорожнього руху і огородження місця ДТП допускаються працівники підрозділів ДПС, а також працівники ОВС, які входять до складу СОГ.

    23.7.2. Керівник СОГ здійснює загальне керівництво при проведенні необхідних дій на місці ДТП. Старший наряду ДПС організовує та забезпечує безпеку дорожнього руху на місці ДТП (у разі ДТП з матеріальними збитками - оформлення). Усі необхідні дії на місці ДТП виконуються тільки після його огородження технічними засобами організації дорожнього руху (далі - ТЗОДР) і тимчасової зміни порядку організації дорожнього руху в зоні ДТП.

    23.7.3. Початкові дії працівників підрозділів ДПС і СОГ на місці ДТП із забезпечення безпеки дорожнього руху:

    23.7.3.1. Увімкнути на службовому транспортному засобі, який розміщується на проїзній частині дороги, як елемент прикриття проблискові маячки й аварійну світлову сигналізацію. Працівникам підрозділів ДПС забороняється знаходитися в патрульному автомобілі, який використовується як прикриття.

    23.7.3.2. Обстежити місце ДТП та виставити сигнальні конуси, що позначають його межі.

    23.7.3.3. У разі розташування місця ДТП на одному боці проїзної частини необхідно виставити сигнальні конуси перед транспортним засобом прикриття на відстані 5-10 метрів (поза населеними пунктами - до 20 метрів).

    23.7.3.4. У разі розташування місця ДТП на обох боках проїзної частини з одного напрямку під'їзду до місця ДТП розміщується транспортний засіб прикриття, а з іншого напрямку необхідно виставити сигнальні конуси на відстані 15-20 м від місця ДТП і біля них. На краю проїзної частини виставляється працівник підрозділу ДПС (регулювальник), який виконує розпорядчо-регулювальні дії.

    23.7.4. Організувати із застосуванням ТЗОДР дорожній рух у зоні ДТП. При цьому в першу чергу встановлюються ТЗОДР, найбільш віддалені від місця ДТП.

    23.7.5. ТЗОДР встановлюються в такій послідовності:

    23.7.5.1. Попереджувальний дорожній знак "Інша небезпека" (аварійно небезпечна ділянка).

    23.7.5.2. Інформаційні табло "Увага! Оформлення ДТП".

    23.7.5.3. Наказові дорожні знаки "Об'їзд перешкоди з правого боку", "Об'їзд перешкоди з лівого боку".

    23.7.5.4. Конуси сигнальні, що позначають траєкторію руху транспортних засобів на під'їзді до місця ДТП.

    23.7.5.5. Проблискові маячки жовтого кольору (можуть установлюватись одночасно з ТЗОДР, на яких вони закріплюються).

    23.7.5.6. Огороджувальна стрічка.

    23.7.6. Демонтаж ТЗОДР здійснюють у зворотній послідовності (від найближчих до найвіддаленіших від місця ДТП) після проведення всіх необхідних робіт на місці ДТП.

    23.7.7. Вимоги до встановлення ТЗОДР у зоні ДТП:

    23.7.7.1. Довжина зони ДТП повинна бути мінімальною і забезпечувати безпеку осіб, що здійснюють роботи на місці ДТП, а також безпечний режим руху пішоходів і транспортних засобів.

    23.7.7.2. На початку зони ДТП установлюється попереджувальний дорожній знак "Інша небезпека" (поза населеними пунктами на відстані 150-300 м, у населених пунктах - на відстані 50-100 м). Знак розміщують на узбіччі якомога ближче до краю проїзної частини. За умови кількості смуг руху в одному напрямку дві і більше та розташуванні місця ДТП ближче до осі дороги попереджувальний дорожній знак "Інша небезпека" (аварійно небезпечна ділянка) установлюють на осі дороги.

    23.7.7.3. Інформаційне табло "Увага! Оформлення ДТП" встановлюється разом з попереджувальним дорожнім знаком "Інша небезпека" (аварійно небезпечна ділянка). Винятком є випадок установлення інформаційного табло "Увага! Оформлення ДТП" на осі дороги на відстані 25 м у населеному пункті (50 м поза населеним пунктом) за напрямком від місця встановлення попереджувального дорожнього знака "Інша небезпека" (аварійно небезпечна ділянка).

    23.7.7.4. Темного часу доби і в умовах недостатньої видимості застосування спеціальних світлових сигнальних пристроїв обов'язкове на всіх дорогах незалежно від освітлення. Крім того, їх застосування є обов'язковим на ділянках доріг під шляхопроводами, естакадами, мостами або в тунелях.

    23.7.7.5. Кількість спеціальних світлових сигнальних пристроїв, що встановлюються для кожного напрямку руху в зоні ДТП, повинна бути не менше 5. Вони встановлюються: на початку зони ДТП - спільно з інформаційним табло "Увага! Оформлення ДТП"; на сигнальних конусах, що позначають траєкторію об'їзду місця ДТП.

    23.7.7.6. Огороджувальна стрічка повинна використовуватись для огородження тієї частини місця ДТП, яка поширюється за межі проїзної частини на тротуар, а також в інших випадках, коли необхідно унеможливити шляхом застосування огороджувальної стрічки рух пішоходів у місці ДТП.

    23.7.8. Категорично забороняється оформлення матеріалів ДТП у службовому автомобілі, що використовується як прикриття.

    23.7.9. В обов'язковому порядку незалежно від часу доби працівники ДПС які проводять оформлення матеріалів ДТП, повинні бути одягнуті в одяг зі світловідбиваючими елементами (жилети).

    24. Особливості несення служби при проведенні масових заходів і виникненні надзвичайних ситуацій

    24.1. При ускладненні оперативної обстановки, пов'язаної із введенням режиму надзвичайного стану, діяльність підрозділів ДПС здійснюється відповідно до Законів України "Про міліцію" ( 565-12 ), "Про правовий режим надзвичайного стану" ( 1550-14 ), інших нормативно-правових актів України.

    24.2. При введенні режиму надзвичайного стану сили і засоби підрозділів ДПС переходять у підпорядкування оперативних штабів головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі. В умовах виникнення надзвичайних ситуацій виконання додаткових завдань щодо нагляду за дорожнім рухом покладається на наряди контрольно-пропускних пунктів та стаціонарних постів ДПС.

    24.3. Забезпечення безпеки дорожнього руху і громадського порядку при проведенні масових заходів та режиму надзвичайного стану здійснюється підрозділами ДПС на підставі спеціальних планів МВС, ГУМВС, УМВС щодо проведення таких заходів. Розстановка сил і засобів підрозділів ДПС при проведенні запланованих заходів проводиться керівництвом управлінь (відділів) Державтоінспекції ГУМВС, УМВС.

    24.4. При проведенні несанкціонованих масових заходів на автомобільних дорогах та інших транспортних спорудах, що супроводжується їх блокуванням, виділення необхідної кількості нарядів ДПС визначає начальник ОВС або керівник оперативного штабу.

    24.5. На передбачених дислокацією постах і маршрутах патрулювання працівник підрозділу ДПС:

    24.5.1. Сприяє безперешкодному проїздові транспортних засобів, що здійснюють перевезення працівників міліції, військових нарядів, а також транспортних засобів аварійно-рятувальних служб, бере участь у здійсненні заходів щодо забезпечення режиму надзвичайного стану.

    24.5.2. Уживає заходів щодо забезпечення громадського порядку, попередження та припинення злочинів, адміністративних правопорушень, спостерігає за поведінкою громадян, які знаходяться в зоні території, що обслуговується.

    24.5.3. Інформує старшого наряду (чергову частину управління (відділу) Державтоінспекції ГУМВС, УМВС або командування підрозділу) про всі зміни оперативної обстановки (початок, кількість учасників та обставини проведення цих заходів) і виявлені правопорушення.

    24.5.4. Надає допомогу іншим нарядам і постам ОВС у припиненні та документуванні правопорушень.

    24.5.5. Спільно з підрозділами ОВС вживає заходів до ліквідації наслідків, пов'язаних з проведенням несанкціонованих масових заходів, і в першу чергу до відновлення безперебійного руху транспортних засобів.

    24.6. З урахуванням обстановки, що склалася, у дислокацію постів і маршрутів патрулювання за узгодженням з керівником (відповідальним за забезпечення режиму надзвичайного стану) можуть вноситися зміни.

    24.7. При стихійних лихах, епізоотіях, техногенних аваріях, пожежах та інших надзвичайних подіях працівник підрозділу ДПС сприяє безперешкодному проїзду автомобілів оперативних та аварійно-рятувальних служб, уживає заходів до відновлення й підтримання громадського порядку, порятунку людей і майна, надання необхідної допомоги постраждалим, охорони майна, що залишилося без нагляду.

    24.8. Під час ускладнень у дорожньому русі, що виникли в результаті стихійних лих, працівник підрозділу ДПС доповідає про це черговому та вживає заходів щодо оповіщення водіїв про небезпеку. У разі необхідності тимчасово обмежує або забороняє рух, спрямовуючи транспортні засоби в об'їзд небезпечної ділянки.

    25. Несення служби на контрольно-пропускних пунктах

    25.1. Контрольно-пропускні пункти (далі - КПП) призначені для забезпечення перепускного режиму (обмеження й регулювання руху, огляду транспортних засобів), підтримання правопорядку і громадської безпеки, припинення протиправних дій і затримання правопорушників. Крім того, наряди ДПС у складі КПП можуть бути задіяні для забезпечення особливого режиму в'їзду на визначену територію і виїзду з неї, вжиття заходів щодо забезпечення режиму надзвичайного стану і проведення спеціальних операцій.

    25.2. Порядок керування КПП обумовлений особливостями цільового призначення та складу поставлених завдань. Керівництво їх діяльністю здійснюється керівниками територіальних ОВС за участю командування відповідних військових частин внутрішніх військ МВС України, а в умовах надзвичайного стану - останніми за участю керівників територіальних ОВС.

    25.3. При вирішенні окремих завдань працівники ДПС здійснюють візуальне спостереження та спілкування з учасниками дорожнього руху з метою одержання оперативної інформації.

    25.4. При підрозділах ДПС формуються групи, які здійснюють: збір, накопичення, узагальнення та аналіз зведеної інформації, що надходить від нарядів ДПС, які несуть службу на КПП, і підрозділів ДПС по нагляду за дорожнім рухом; підготовку оперативної та іншої інформації; оцінку організації дорожнього руху в обстановці, що склалася; перевірку інформації про належність транспортних засобів та їх власників; про осіб, що підозрюються у скоєнні злочинів і порушенні громадського порядку.

    26. Порядок супроводження транспортних засобів

    26.1. Супроводження в установленому порядку небезпечних, негабаритних та великовагових вантажів, що перевозяться транспортними засобами, а також організація супроводження і забезпечення безпечного руху транспортних засобів спеціального призначення, транспортних засобів з організованими групами дітей під час слідування до місць оздоровлення та у зворотному напрямку службовими транспортними засобами підрозділів ДПС визначаються чинним законодавством України.

    26.2. Супроводження здійснюється службовими транспортними засобами підрозділів Державтоінспекції МВС, які мають спеціальне кольорографічне пофарбування та розпізнавальні знаки, а також обладнані спеціальними світловими і звуковими сигнальними пристроями.

    26.3. Отримавши завдання на проведення супроводження, командир підрозділу ДПС:

    26.3.1. Вивчає маршрут проходження колони, яка супроводжується, особливості організації дорожнього руху на ньому, дислокацію постів і маршрутів патрулювання, систему зв'язку і взаємодії з ними екіпажів патрульних транспортних засобів, які здійснюють супроводження.

    26.3.2. Призначає старшого та склад екіпажів супроводження, проводить інструктаж. Екіпаж патрульного транспортного засобу супроводження складається з двох працівників.

    26.3.3. Організовує перевірку технічного стану транспортних засобів, виділених для супроводження, наявних засобів радіозв'язку, спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв, про що складає відповідний акт.

    26.4. Інструктаж водіїв транспортних засобів, які супроводжуються, проводить відповідальний за здійснення супроводження - командир підрозділу ДПС або старший екіпажу супроводження.

    26.5. Під час супроводження одним патрульним транспортним засобом останній повинен рухатися перед колоною автомобілів, яку він супроводжує, на відстані, що забезпечує безпеку дорожнього руху. При цьому водій патрульного автомобіля супроводження повинен обирати смугу руху, яка б забезпечувала безпеку дорожнього руху під час супроводження, залежно від ширини проїзної частини, швидкості руху та в разі необхідності дати можливість іншим учасникам дорожнього руху безпечно об'їхати колону. Під час супроводження двома патрульними транспортними засобами один з них рухається так, як зазначено вище, а другий - позаду колони, яка супроводжується, з метою попередження її обгону іншими транспортними засобами на дорогах, що мають одну смугу для руху в даному напрямку, та в інших небезпечних місцях. Під час супроводження трьома патрульними транспортними засобами один з них (головний) рухається перед колоною автомобілів які він супроводжує, так, як вказано в попередніх випадках; другий (сигнальний) рухається перед головним автомобілем на відстані 200-400 м крайньою лівою смугою, призначеною для руху в цьому напрямку, з метою вжиття заходів щодо забезпечення безпечного й безперешкодного проїзду, оповіщає учасників дорожнього руху про наближення колони транспортних засобів, що супроводжуються, а також інформує екіпаж головного патрульного автомобіля супроводження про умови руху. Третій патрульний транспортний засіб (замикаючий) рухається за колоною.

    26.6. Швидкість руху під час супроводження встановлює старший екіпажів супроводження з урахуванням характеристик транспортних засобів, які супроводжуються, та забезпечення безпеки дорожнього руху в конкретних дорожніх умовах. Вона не повинна перевищувати меж, установлених ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ). У разі прийняття рішення відповідальним від Управління державної охорони про збільшення швидкості понад визначені норми екіпажами супроводження вживаються заходи відповідно до вимог нормативно-правових актів України.

    26.7. Якщо швидкість руху колони, що супроводжується (окрім колони з особами, відносно яких здійснюється державна охорона), менше дозволеної ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ), а дорожні умови не дозволяють іншим учасникам дорожнього руху здійснити її обгін, старший екіпажів супроводження вживає заходів щодо забезпечення проїзду транспортних засобів, що накопичуються за колоною.

    27. Взаємовідносини працівників підрозділів ДПС з учасниками дорожнього руху

    27.1. Взаємовідносини працівників підрозділів ДПС з учасниками дорожнього руху мають ґрунтуватися на принципах дотримання законності, забезпеченні свободи та недоторканності особи та її прав, уважному, доброзичливому і шанобливому ставленні до громадян.

    27.2. Під час звернення до учасників дорожнього руху працівник підрозділу ДПС повинен чітко відрекомендуватися, назвавши свою посаду, спеціальне звання, прізвище та причину, суть звернення. У разі звернення громадян (одержання інформації про злочин тощо) працівник підрозділу ДПС зобов'язаний вжити заходів щодо надання допомоги і діяти відповідно до своїх службових обов'язків. У розмові з громадянами працівники підрозділів ДПС зобов'язані виявляти спокій і витримку. Недопустимі грубощі, вирази та репліки, які ображають людську гідність, будь-які дії, що свідчать про неповагу до громадян, коментарі, які не стосуються виконання службових обов'язків. На вимогу громадянина працівник підрозділу ДПС зобов'язаний пред'явити службове посвідчення.

    27.3. Зупинення транспортного засобу здійснюється виключно жезлом, а у виняткових випадках - жестом руки. При цьому працівник підрозділу ДПС спочатку вказує на транспортний засіб, який повинен зупинитися, а потім - на місце, де йому слід зупинитися. Для привертання уваги учасників дорожнього руху може подаватися сигнал свистком (у необхідних випадках - увімкненим спеціальним світловим або звуковим сигнальним пристроєм). Жести працівника підрозділу ДПС мають бути зрозумілими всім водіям і пішоходам, подаватися своєчасно і так, щоб їх виконання не створювало аварійної обстановки.

    27.4. Працівник підрозділу ДПС під час зупинки транспортного засобу зобов'язаний без затримки підійти до водія. Для розмови з водієм не обов'язково запрошувати його вийти з автомобіля, крім випадків:

    { Підпункт 27.4.1 пункту 27.4 глави 27 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    27.4.1. З метою усунення технічної несправності транспортного засобу або порушень правил перевезення вантажів.

    27.4.2. Коли є достатні підстави вважати, що водій знаходиться в стані сп'яніння. { Підпункт 27.4.4 пункту 27.4 глави 27 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    27.4.3. Коли водій або пасажири підозрюються в скоєнні злочину.

    27.4.4. В інших випадках, коли є необхідною участь водія в оформленні документів або наданні допомоги іншим учасникам дорожнього руху.

    27.5. Не слід повідомляти про дійсну причину зупинення транспортного засобу, якщо його водій або пасажири підозрюються в скоєнні злочину або причетності до ДТП. При цьому працівник підрозділу ДПС повинен знайти тему для розмови з водієм, не розкриваючи характеру своїх намірів.

    27.6. Роз'яснення порушникові про неправомірність його дій необхідно давати доброзичливо, переконливо і зрозуміло, з посиланням на відповідні вимоги ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ). Під час перевірки документів з ними слід поводитися акуратно, не робити в них будь-яких поміток. Якщо в документи вкладені гроші чи цінні папери, необхідно запропонувати власникові забрати їх.

    27.7. Затримання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, для складання протоколу або розгляду справи по суті, якщо ці питання не можуть бути вирішені на місці, здійснюється відповідно до вимог законодавства України.

    27.8. Під час несення служби працівник підрозділу ДПС відповідно до норм чинного законодавства може застосовувати необхідні технічні засоби та технічні прилади для виявлення відповідного правопорушення.

    27.9. 3 метою запобігання конфліктним ситуаціям, об'єктивного розгляду справ, а також як допоміжний засіб для попередження протиправних дій та розкриття правопорушень допускається використання фото-, кінозйомки, відеозапису та звукозаписувальної техніки, а під час оформлення матеріалів ДТП воно є обов'язковим.

    27.10. Працівник підрозділу ДПС повинен надавати допомогу водіям в усуненні причин, що призвели до вимушеної зупинки в дорозі, а в необхідних випадках сприяти громадянам в:

    27.10.1. Організації надання першої медичної допомоги постраждалим у ДТП і доставляння їх до закладів охорони здоров'я.

    27.10.2. Захисті від протиправних зазіхань на їхнє життя і здоров'я, а також в охороні їх власності.

    27.10.3. Роз'ясненні особливостей проїзду територією маршруту, що обслуговується.

    27.10.4. Можливому усуненні технічних несправностей транспортного засобу і транспортуванні ушкодженого транспортного засобу.

    27.11. Народні депутати України підлягають притягненню до адміністративної відповідальності за порушення ПДР ( 1306-2001-п ) відповідно до законодавства з урахуванням вимог статті 27 Закону України "Про статус народного депутата України" ( 2790-12 ). { Пункт 27.11 глави 27 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }

    27.12. Особистість судді недоторканна, він не може бути притягнутий до адміністративної відповідальності, затриманий або примусово доставлений до ОВС у порядку провадження стосовно справ про адміністративні правопорушення. Недоторканність судді поширюється також на транспорт, що ним використовується, на майно і документи, що йому належать. Про допущені суддею порушення складається рапорт, який передається командирові підрозділу з обов'язковою реєстрацією для подальшої передачі за місцем роботи.

    27.13. Якщо суддя керує транспортним засобом у стані сп'яніння, йому пропонується припинити керування. Огляд на визначення стану сп'яніння зазначених осіб у медичних закладах проводиться тільки в разі їх згоди. У цьому разі працівник підрозділу ДПС повідомляє про вказаний випадок командирові підрозділу ДПС і діє згідно з його рішеннями. У зазначених випадках командирові підрозділу необхідно запросити на місце виявлення правопорушення представника органу, у якому ця особа працює, або представника вищестоящого органу. У разі відмови від проведення медичного огляду на стан сп'яніння в присутності двох свідків складається протокол з вичерпними відомостями про особу правопорушника, її стан та наявні ознаки сп'яніння. Після складання протоколу забороняється вживати будь-яких заходів щодо затримання або інші примусові дії стосовно цієї особи. Їй пропонується скористатися послугами таксі або попутного транспорту і надається можливість викликати іншу машину чи водія.

     

    { Пункт 27.13 глави 27 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 } 
         27.14. Про  вищевказану подію працівником підрозділу ДПС,  що 
    виявив правопорушення, без зволікань складається ґрунтовний рапорт 
    до якого можуть долучатися інші матеріали. 
    
         27.15. Особливості взаємовідносин з особами, які користуються 
    дипломатичним імунітетом,  іноземцями та особами без  громадянства 
    визначено наказом  МВС від 26.02.2009 N 77 ( z0374-09,  za374-09 ) 
    "Про   затвердження   Інструкції   з    оформлення    працівниками 
    Державтоінспекції  МВС  матеріалів про адміністративні порушення у 
    сфері забезпечення  безпеки  дорожнього  руху",  зареєстрованим  у 
    Міністерстві юстиції України 24.04.2009 за N 374/16390. 
    
         27.16. Про  факт  відсторонення  від  керування  транспортним 
    засобом особи,  яка користується дипломатичним імунітетом, негайно 
    повідомляється     чергова     частина     управління    (відділу) 
    Державтоінспекції МВС  ГУМВС,  УМВС  для  подальшого  інформування 
    чергової частини ГУМВС, УМВС та Департаменту Державтоінспекції МВС 
    а також чергового МЗС України. 
    
         27.17. Іноземці,   які    не    користуються    дипломатичним 
    імунітетом,  та особи без громадянства підлягають адміністративній 
    відповідальності на загальних підставах з громадянами України.
         Слід ураховувати,   що  зазначені  особи  під  час  керування 
    транспортними  засобами,  крім  усіх  передбачених  законодавством 
    документів,  повинні  мати  при  собі  міжнародне  або національне 
    водійське  посвідчення,  що  відповідає  вимогам   Конвенції   про 
    дорожній рух, прийнятої 8 листопада 1968 року у Відні ( 995_041 ). 
    
                28. Облік та аналіз аварійності і практики 
                  застосування адміністративного впливу 
    
         28.1. Облік   аварійності    здійснюється    відповідно    до 
    нормативно-правових актів України. 
    
         28.2. Роботу  щодо  аналізу  аварійності  і  адміністративної 
    практики на території обслуговування організовує командир окремого 
    підрозділу ДПС.
         Безпосередньо аналіз аварійності здійснює  старший  інспектор 
    (інспектор)  дізнання  з  ДТП,  а  облік і аналіз адміністративної 
    практики  -  старший  інспектор  (інспектор)  з   адміністративної 
    практики.  У  стройових  підрозділах,  де  вказані посади штатними 
    розписами  не  передбачені,  виконання  такої  роботи  доручається 
    особам, на яких ці завдання покладені функціональними обов'язками. 
    
         28.3. Аналіз ДТП проводиться з метою:
         28.3.1. Оцінки стану і динаміки аварійності.
         28.3.2. Виявлення місць концентрації ДТП.
         28.3.3. Розроблення  заходів,  спрямованих  на   забезпечення 
    безпеки дорожнього руху,  у тому числі внесення змін до дислокації 
    несення служби та планів роботи. 
    
         28.4. Аналізу підлягають відомості про всі ДТП  на  території 
    обслуговування, включаючи відомості про пригоди без потерпілих.
         Аналіз пригод  проводиться  за  їх  видом,  місцем,  часом  і 
    умовами, що їх спричинили. 
    
         28.5. Аналіз адміністративної практики включає:
         28.5.1.  Узагальнення  кількості  порушень ПДР ( 1306-2001-п, 
    306а-2001-п  )  (за  ділянками  доріг,  видами порушень) за кожний 
    місяць та з накопичуванням підсумку від початку звітного року. 
     
    
     { Підпункт 28.5.2 пункту 28.5 глави 28 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 } 
         28.5.2. Узагальнення повідомлень і пропозицій, що містяться в 
    заявах та скаргах громадян.
         28.5.3.  Розроблення  пропозицій щодо усунення причин і умов, 
    які  спричиняють скоєння порушень ПДР ( 1306-2001-п, 306а-2001-п ) 
    та виникнення ДТП, удосконалення адміністративної практики. 
     
    
     { Підпункт 28.5.5 пункту 28.5 глави 28 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 } 
                  29. Організація і здійснення контролю 
             за несенням служби працівниками підрозділів ДПС 
                    під час  нагляду за дорожнім рухом 
    
         29.1. Контроль    за     несенням     служби     працівниками 
    підрозділів ДПС  здійснюється  шляхом проведення гласних перевірок 
    керівниками  окремих   підрозділів   ДПС,   керівниками   відділів 
    (відділень)     Державтоінспекції     МВС     з     обслуговування 
    адміністративних  територій  міст,  районів,  районів   у   містах 
    управлінь    (відділів)   Державтоінспекції   МВС   ГУМВС,   УМВС, 
    працівниками апарату   управлінь   (відділів)    Державтоінспекції 
    МВС ГУМВС, УМВС, працівниками Департаменту Державтоінспекції МВС. 
    
         29.2. Організація  та  проведення негласних перевірок несення 
    служби  здійснюються  виключно  працівниками  апаратів   управлінь 
    (відділів)   Державтоінспекції   МВС   ГУМВС,  УМВС,  працівниками 
    Департаменту Державтоінспекції МВС. 
    
         29.3. Посадові особи  Державтоінспекції  МВС,  які  проводять 
    перевірку,   повинні   знати   поставлені   завдання,  порядок  її 
    організації і виконання,  а також оперативну обстановку  на  посту 
    або маршруті патрулювання під час проведення перевірки.
         Під час    здійснення    гласного    контролю    перевіряючий 
    зобов'язаний  відрекомендуватись,  надати  службове посвідчення та 
    припис на перевірку,  зразок якого  наведено  у  додатку  10.  Про 
    прибуття   перевіряючого   працівники   підрозділів   ДПС  негайно 
    доповідають до чергової  частини  та  безпосередньому  керівникові 
    підрозділу. 
    
         29.4. Гласні    перевірки   організовуються   і   проводяться 
    будь-яким  прямим  і,  у  першу  чергу,  безпосереднім  керівником 
    працівника підрозділу ДПС (як правило, не нижче командира взводу), 
    їх кількість  має  бути  не  менше  двох  разів  за  робочу  зміну 
    працівника  підрозділу  ДПС.  Перевірці  підлягають усі працівники 
    підрозділів ДПС, які несуть службу протягом зміни. 
    
         29.5. Проводячи гласну перевірку, слід звертати увагу на:
         29.5.1. Зовнішній вигляд,  екіпірування, наявність службового 
    посвідчення,  зброї,  засобів зв'язку,  жезла,  свистка, службової 
    документації тощо.
         29.5.2. Знання службових обов'язків,  орієнтувань,  отриманих 
    під час інструктажу та протягом робочої зміни, їх виконання.
         29.5.3. Знання  оперативної  обстановки  в  зоні  поста   або 
    маршруту  патрулювання,  стану аварійності та особливостей несення 
    служби на цій ділянці.
         29.5.4. Знання  нормативно-правових  актів,  що регламентують 
    діяльність підрозділів ДПС,  уміння застосовувати їх у  практичній 
    діяльності.   У   випадках  неправильних  відповідей  перевіряючий 
    повинен дати вичерпні роз'яснення з поставлених питань.
         29.5.5. Зовнішній     вигляд     закріпленого     патрульного 
    транспортного засобу, його справність та комплектацію.
         29.5.6. Відповідність  записів  у дорожньому листі показників 
    пробігу транспортного засобу показникам  спідометра  та  кількості 
    отриманого пального.
         29.5.7. Уміння користуватися спеціальними технічними засобами 
    та технічними приладами.
         29.5.8. Вибір форм  і  методів  нагляду  за  дорожнім  рухом, 
    застосування   тактичних   прийомів   з   виявлення  і  припинення 
    правопорушень,   що   скоюються   учасниками   дорожнього    руху, 
    ефективність роботи працівника на посту або маршруті патрулювання.
         29.5.9. Уміння забезпечувати регулювання дорожнього руху.
         29.5.10. Уміння   діяти   в   умовах  складної  дорожньої  та 
    оперативної обстановки.
         29.5.11. Повноту   та   якість   оформлення  адміністративних 
    матеріалів. 
    
         29.6. У  разі  встановлення  під   час   проведення   гласної 
    перевірки  недоліків у несенні служби перевіряючий зобов'язаний на 
    місці вжити заходів стосовно їх усунення.  У випадку  неможливості 
    їх   усунення   на  місці  вживаються  заходи  щодо  відсторонення 
    працівника підрозділу ДПС від несення служби та його заміни. 
    
         29.7. Про результати проведеної перевірки у відомості  обліку 
    роботи  по  нагляду за дорожнім рухом та книзі постових відомостей 
    робиться  відповідний  запис,  а  її  результати   доводяться   до 
    відповідних командирів (начальників). 
    
         29.8. Негласні  перевірки  проводяться  працівниками  апарату 
    управлінь   (відділів)   Державтоінспекції   МВС   ГУМВС,    УМВС, 
    працівниками   Департаменту   Державтоінспекції   МВС   згідно   з 
    графіками,  затвердженими відповідно  начальниками  (заступниками) 
    управлінь   (відділів)   Державтоінспекції   МВС  ГУМВС,  УМВС  та 
    начальником (заступниками) Департаменту Державтоінспекції  МВС,  а 
    поза графіком - лише з їх дозволу.
         Під час організації проведення  негласних  перевірок  повинні 
    враховуватися  скарги і заяви громадян,  оперативна інформація про 
    роботу працівника підрозділу ДПС,  результати опитування учасників 
    дорожнього  руху  та  індивідуально-виховної роботи.  Графіки слід 
    складати  таким   чином,   щоб   апаратом   управлінь   (відділів) 
    Державтоінспекції   МВС   ГУМВС,  УМВС  впродовж  кварталу  кожний 
    підпорядкований підрозділ ДПС перевірявся не менше одного разу,  а 
    в  разі  надходження  скарг на дії працівників підрозділів ДПС - у 
    тижневий термін.
         Особі, яка здійснює перевірку, на час її проведення видається 
    припис на перевірку,який після закінчення перевірки долучається до 
    рапорту    про    результати    перевірки.   Матеріали   перевірок 
    накопичуються та зберігаються в  канцелярії  управлінь  (відділів) 
    Державтоінспекції ГУМВС,  УМВС, Департаменту Державтоінспекції МВС 
    протягом 3 років. 
    
         29.9. Негласна перевірка ведеться за різними  формами  (одним 
    чи декількома працівниками з використанням транспортних засобів чи 
    без них тощо),  але, як правило, протягом робочої зміни працівника 
    підрозділу  ДПС.  Під час її проведення дозволяється застосовувати 
    засоби фото- і кінозйомки, відеозапису. 
    
         29.10. Під час проведення негласної перевірки  слід  звертати 
    увагу на:
         29.10.1. Організацію   роботи   на   посту    або    маршруті 
    патрулювання вибір форм і методів, технічних засобів та приладів у 
    нагляді за дорожнім рухом.
         29.10.2. Взаємовідносини  між  працівником  підрозділу ДПС із 
    забезпечення  безпеки  дорожнього  руху  та  його   учасниками   і 
    дотримання ним законності.
         29.10.3.   Правомірність   зупинення   транспортних  засобів, 
    застосування  профілактичних  заходів  і  складання матеріалів про 
    адміністративні правопорушення.
    { Підпункт 29.10.3 пункту 29.10 глави 29 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }
         29.10.4. Ефективність    роботи    (активність     працівника 
    підрозділу   ДПС   в  попередженні  та  припиненні  правопорушень, 
    застосування ним технічних засобів та приладів.
    { Підпункт 29.10.4 пункту 29.10 глави 29 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }
         29.10.5. Реагування   на  зміни  в  оперативній  та  дорожній 
    обстановці,  уміння діяти в цих умовах,  ужиття заходів  особистої 
    безпеки.
         29.10.6. Порядок дій під час оформлення ДТП. 
    
         29.11. У  разі виявлення під час негласної перевірки порушень 
    дисципліни або законності перевіряючий доповідає посадовій  особі, 
    яка   призначила   перевірку,  та  вживає  негайних  заходів  щодо 
    припинення протиправних дій працівника  підрозділу  ДПС.  У  таких 
    випадках     на    місце    викликається    командир    підрозділу 
    Державтоінспекції МВС,  який відстороняє від  виконання  службових 
    обов'язків особу,  яка допустила порушення,  та доручає проведення 
    службової перевірки,  про  що  негайно  доповідає  безпосередньому 
    начальникові. 
    
         29.12. У  разі   виявлення   перевіряючим   фактів   порушень 
    законодавства,   які  підпадають  під  дію  Кримінального  кодексу 
    України ( 2341-14 ) (вимагання або отримання хабара,  дача  хабара 
    працівникові  міліції  та  інше),  вживаються заходи відповідно до 
    вимог  цієї   Інструкції,   при   цьому   забезпечується   належне 
    документування згідно з КПК України ( 1001-05,  1002-05, 1003-05 ) 
    та передача зібраних матеріалів до територіального підрозділу  ОВС 
    або органу прокуратури. 
    
         29.13. За   результатами   проведення   негласної   перевірки 
    складається рапорт на ім'я посадової особи,  яка її  призначила  і 
    яка  в  подальшому  приймає  рішення  про  необхідність проведення 
    службової  перевірки.  У   рапорті   про   перевірку   обов'язково 
    вказуються час,  місце початку перевірки,  відносно кого перевірка 
    проводилась  (номер  нагрудного  знака,   марка,   номерний   знак 
    службового автомобіля,   інші   відомості),   хронометраж   роботи 
    наряду ДПС,   який   перевіряється,   номерні   знаки    зупинених 
    транспортних  засобів  та час їх зупинки.  В обов'язковому порядку 
    проводяться  три   і   більше   контрольні   перевірки   зупинених 
    інспекторами  транспортних  засобів,  під  час  яких  з'ясовується 
    причина зупинки,  чи  складались  адміністративні  матеріали,  які 
    розмови велись інспектором з водієм.
         Після завершення службової  перевірки  керівником  управління 
    (відділу)   Державтоінспекції   МВС   ГУМВС,  УМВС  затверджується 
    висновок та вживаються відповідні заходи реагування. 
    
         29.14. Результати перевірок регулярно  доводяться  до  відома 
    особового   складу   під  час  проведення  інструктажів,  а  також 
    щомісячно узагальнюються і розглядаються на службових  нарадах  чи 
    зборах у підрозділах Державтоінспекції МВС. 
    
                  30. Оцінка діяльності підрозділів ДПС 
    
         30.1. Діяльність  працівників  підрозділів  ДПС оцінюється за 
    такими напрямками:
         30.1.1. Стан аварійності на території, що обслуговується.
         30.1.2.     Участь    у    попередженні    та    профілактиці 
    адміністративних  правопорушень,  розкритті  злочинів,  затриманні 
    злочинців.
    { Підпункт 30.1.2 пункту 30.1 глави 30 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 }
         30.1.3. Дотримання законності під  час  застосування  заходів 
    адміністративного  впливу  до  учасників  дорожнього руху та інших 
    осіб.
         30.1.4. Якість   оформлення  матеріалів  про  адміністративні 
    правопорушення.
         30.1.5. Кількість  підтверджених скарг,  що надійшли відносно 
    працівника.
         30.1.6. Професіоналізм  дій  під  час  ускладнення  дорожньої 
    обстановки.
         30.1.7. Знання   чинного   законодавства   у   сфері  безпеки 
    дорожнього руху, оперативної обстановки, своїх прав та обов'язків.
         30.1.8. Дисциплінованість, культура поведінки у спілкуванні з 
    громадянами.
         30.1.9. Утримання у справному та належному стані закріпленого 
    службового  автомототранспорту,  технічних  засобів  і   приладів, 
    уміння ними користуватися.
         30.1.10. Зовнішній  вигляд,  стройова  виправка,  службова  і 
    фізична підготовка.
         30.1.11. Уміння регулювати дорожній рух. 
    
         30.2. Діяльність  стройового  підрозділу  ДПС  оцінюється  за 
    такими напрямами:
         30.2.1. Ставлення  населення,  яке  проживає   на   території 
    обслуговування, до діяльності підрозділу.
         30.2.2. Характеристика обстановки безпеки дорожнього руху  на 
    території, що обслуговується.
         30.2.3. Участь  у  боротьбі   зі   злочинністю   та   охороні 
    громадського порядку.
         30.2.4. Стан   дисципліни    і    дотримання    законодавства 
    працівниками підрозділу.
         30.2.5.   Контроль   за   дотриманням   ПДР   (  1306-2001-п, 
    306а-2001-п ) всіма учасниками. 
     
    
     { Підпункт 30.2.6 пункту 30.2 глави 30 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 } 
         30.2.6. Готовність  до  дій  за  надзвичайних   обставин   та 
    ситуацій.
         30.2.7. Утримування службового автомототранспорту в справному 
    стані   і  використання  його  за  призначенням,  результативність 
    застосування оперативно-технічних і спеціальних засобів. 
     
    
     { Підпункт 30.2.9 пункту 30.2 глави 30 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 } 
     Начальник ДДАІ МВС України 
     генерал-майор міліції                               С.Г.Коломієць 
     
    
                                          Додаток 1 
                                          до Інструкції з питань 
                                          діяльності підрозділів 
                                          дорожньо-патрульної служби 
                                          Державтоінспекції МВС 
     
    
     ЖУРНАЛ обліку дорожньо-транспортних пригод
                    _________________________________ 
                      (найменування підрозділу ДПС) 
     
    
                                          Реєстраційний N __________ 
                                          Розпочато ________________ 
                                          Закінчено ________________ 
    
                                          Зберігати 3 роки 
     
    
    ---------------------------------------------------------------------------------------
    | N | Дата, |           Вид           | Кількість |  Дані на  |    N ЖРПЗ    |Примітка|
    |з/п|  час, |         пригоди         |загиблих та|транспортні|міськрайоргану|        |
    |   | місце |-------------------------| поранених |  засоби,  |  внутрішніх  |        |
    |   |скоєння|      з      |     з     | (П.І.Б.,  | механічні |    справ,    |        |
    |   |пригоди|матеріальними|потерпілими|    рік    |пошкодження|   прийняте   |        |
    |   |       |  збитками   |           |народження,|           |   рішення    |        |
    |   |       |             |           |   місце   |           |              |        |
    |   |       |             |           |проживання |           |              |        |
    |   |       |             |           |та роботи) |           |              |        |
    |---+-------+-------------+-----------+-----------+-----------+--------------+--------|
    | 1 |   2   |      3      |     4     |     5     |     6     |      7       |    8   |
    --------------------------------------------------------------------------------------- 
    
     { Додаток 2 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 } 
                                          Додаток 2 
                                          до Інструкції з питань 
                                          діяльності підрозділів 
                                          дорожньо-патрульної служби 
                                          Державтоінспекції МВС 
    
                                          ЗАТВЕРДЖУЮ
                                          ____________________________ 
                                          (посада, звання, ім'я та 
                                          по батькові, прізвище, дата) 
     
    
                                ДИСЛОКАЦІЯ 
                     маршрутів патрулювання і постів
            _________________________________________________ 
                   (повна назва стройового підрозділу) 
     
    
    -------------------------------------------------------------------------
    | N |    N    |Вид маршруту|Розташування |Вид наряду |Особливі |Примітка|
    |з/п|маршруту,|    поста   |  маршруту   |(одиночний,|обов'язки|        |
    |   |  поста  |(постійний, |патрулювання,|  парний)  |         |        |
    |   |         |однозмінний |    поста    |           |         |        |
    |   |         |двозмінний) |             |           |         |        |
    |---+---------+------------+-------------+-----------+---------+--------|
    | 1 |    2    |      3     |      4      |     5     |    6    |    7   |
    |---+---------+------------+-------------+-----------+---------+--------|
    |   |         |            |             |           |         |        |
    ------------------------------------------------------------------------- 
    
         1. У графі 2 вказуються:  номер маршруту патрулювання, поста; 
    протяжність  маршруту  патрулювання,  його  кордони  і  центр (для 
    кожного маршруту патрулювання, поста).
         2. У  графі  3  вказуються:  вид маршруту,  поста (постійний, 
    одно-,   дво-   чи   тризмінний   (рухомий,   стаціонарний);   вид 
    патрулювання (авто-, мото- чи піше).
         3. У графі  4  вказуються  назва  міста,  населеного  пункту, 
    вулиці,  майдану,  перехрестя вулиць,  автомобільної дороги, якими 
    проходить маршрут чи розташований пост.
         4. У графі 5 вказується вид наряду (одиночний, парний).
         5. У графі 6 вказуються будь-які особливості  несення  служби 
    на  конкретному  маршруті  чи посту (порядок підтримання зв'язку з 
    черговою  частиною  та  сусідніми  постами,   зони   нестабільного 
    радіозв'язку тощо).
         6. У графі 7 вказуються додаткові відомості. 
    
         Командир _____________________ 
                  (стройовий підрозділ) 
    
         __________________________  __________  _____________________ 
                 (звання)             (підпис)    (ініціали, прізвище) 
    
         ____________ 
            (дата) 
     
    
                                          Додаток 3 
                                          до Інструкції з питань 
                                          діяльності підрозділів 
                                          дорожньо-патрульної служби 
                                          Державтоінспекції МВС 
     
    
                                  КАРТКА 
                  маршруту патрулювання, поста N _______ 
          автодорога ___________________ з _____ км до _____ км 
     
    
         1.   Схема   маршруту   патрулювання   із  зазначенням  місць 
    концентрації  ДТП,  перехресть, населених пунктів (вулиць), точних 
    місць   розташування   наряду   (службового  автомобіля)  ДПС  для 
    здійснення  профілактичних  заходів  та  контролю  за  дотриманням 
    водіями правил дорожнього руху, часу несення служби по змінах.
         2. Характеристика маршруту:
         2.1. Стан аварійності на 20___ рік __________________________
         2.2. Аварійні місця _________________________________________
         2.3. Наявність:
         а) перехресть _______________________________________________
         б) дорожнього обладнання ____________________________________
         2.4. Розташування:
         а) чергових частин ОВС ______________________________________
         б) громадських пунктів охорони порядку ______________________
         в) органів державної влади і місцевого самоврядування _______
         _____________________________________________________________
         г) закладів охорони здоров'я ________________________________
         ґ) дорожніх організацій _____________________________________
         д) підприємств, установ і організацій _______________________
         е) навчальних та дошкільних закладів ________________________
         є) закладів торгівлі ________________________________________
         ж) культурно-масових та спортивних закладів _________________
         3. Порядок несення служби ___________________________________ 
                                  (авто-, мото- або піше патрулювання) 
    
         4. Особливості маршруту патрулювання,  поста: зони нестійкого 
    радіозв'язку,  необхідність  здійснення  зняття   або   відведення 
    транспортних    потоків,    забезпечення    проїзду    спеціальних 
    транспортних засобів або  таких,  що  супроводжуються  патрульними 
    автомобілями    Державтоінспекції    МВС.   Забезпечення   безпеки 
    дорожнього руху при проведенні масових заходів чи ремонтних  робіт 
    на дорозі, вулиці тощо.
         У підпункті   2.4   вказуються   назва,  місцезнаходження  та 
    контактні телефони. 
    
         Командир ________________________________________  __________ 
                   (посада, звання, прізвище та ініціали)    (підпис) 
    
         ___ ___________ 20__ року 
    
    { Додаток 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 } 
                                          Додаток 4 
                                          до Інструкції з питань 
                                          діяльності підрозділів 
                                          дорожньо-патрульної служби 
                                          Державтоінспекції МВС 
                                          (у редакції наказу МВС 
                                          України 
                                          08.04.2011 N 131) 
                                          ( z0552-11 ) 
     
    
               ___________________________________________
               ___________________________________________ 
                               (підрозділ) 
     
    
     ЖУРНАЛ ПАТРУЛЮВАННЯ 
            _________________________________________________ 
             (посада, звання, прізвище, ім'я та по батькові) 
     
    
                                          Реєстраційний номер ________ 
                                          Розпочато __________________ 
                                          Закінчено __________________ 
                                          Зберігати 1 рік 
     
    
                              Несення служби 
    
    ------------------------------------------------------------------
    |Дата |  Час несення |Маршрут, пост|    Підпис    |Підпис особи, |
    |     | служби, год. |             |  працівника  |  що провела  |
    |     |              |             |підрозділу ДПС|  інструктаж  |
    |-----+--------------+-------------+--------------+--------------|
    |  1  |      2       |      3      |      4       |      5       |
    ------------------------------------------------------------------ 
    
                               Орієнтування 
    
    ------------------------------------------------------------------
    |Дата |    Час     |      Марка       |Колір| Номери  | Особливі |
    |     |  отримання |  транспортного   |     |агрегатів| прикмети |
    |     | інформації | засобу, номерний |     |         |          |
    |     |            |       знак       |     |         |          |
    |-----+------------+------------------+-----+---------+----------|
    |  1  |      2     |        3         |  4  |    5    |     6    |
    ------------------------------------------------------------------ 
    
                         Перевірка несення служби 
    
    ------------------------------------------------------------------
    |Дата|Час| Зміст перевірки, посада та П.І.Б. посадової особи, що |
    |    |   |                 здійснювала перевірку                 |
    |----+---+-------------------------------------------------------|
    |  1 | 2 |                           3                           |
    ------------------------------------------------------------------ 
    
                               Облік роботи 
    
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    |  Дата,  | П.І.Б. особи |    Марка,   |  Код порушення |Стаття|   Вид   |  Номер  |  Дата, підпис   |
    |   час   |правопорушника|  номерний   |  (або суть),   |КУпАП |стягнення|протоколу| посадової особи |
    |порушення|              |    знак     |    N ЖРПЗ,     |      |         |         |Державтоінспекції|
    |         |              |транспортного|(міськрайвідділ,|      |         |         |МВС, що отримала |
    |         |              |    засобу   |    в якому     |      |         |         |    протокол     |
    |         |              |             | зареєстровано) |      |         |         |                 |
    |---------+--------------+-------------+----------------+------+---------+---------+-----------------|
    |    1    |      2       |      3      |        4       |  5   |    6    |    7    |        8        |
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------ 
    
         Журнал патрулювання видається працівникам підрозділу  ДПС  на 
    квартал та підлягає реєстрації в канцелярії. Зберігається протягом 
    одного року. 
    
    { Додаток 4 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 } 
                                          Додаток 5 
                                          до Інструкції з питань 
                                          діяльності підрозділів 
                                          дорожньо-патрульної служби 
                                          Державтоінспекції МВС 
     
    
                                  КНИГА 
                           постових відомостей
                  _____________________________________ 
                        (найменування підрозділу) 
     
    
                                          Реєстраційний N _______ 
                                          Розпочато _____________ 
                                          Закінчено _____________ 
    
                                          Термін зберігання 3 роки 
     
    
     ПРАВИЛА ведення книги постових відомостей 
     (Правила друкуються на зворотному боці титульного аркуша журналу) 
         1. До постової відомості включаються всі  види  нарядів,  які 
    беруть участь для дотримання безпеки дорожнього руху.
         2. Книга постових відомостей підлягає реєстрації в канцелярії 
    управлінь (відділів) Державтоінспекції МВС ГУМВС, УМВС.
         3. Термін зберігання книги 3 роки.
         4. У  розділі  1 зазначається кількість особового складу,  що 
    заступає на службу позмінно.
         5. У розділі 2 вказуються:
         у графі 4  -  вид  та  номер  табельної  вогнепальної  зброї, 
    автоматичної зброї;
         у графі 5 - вид спеціального засобу (за наявності номера);
         у графі  6  -  вид  технічного  засобу  (вимірювач швидкості, 
    алкотестер тощо) та його номер;
         у графі 7 - марка, номерний знак;
         у графі 8 - модель, номер радіостанції, позивний.
         6. У   розділі   3   вказуються  посада,  спеціальне  звання, 
    прізвище, ініціали, особистий підпис посадової особи, що проводить 
    інструктаж.
         7. У розділі 4 вказуються відомості про  транспортні  засоби, 
    якими  незаконно  заволоділи,  а  також про автотранспорт та осіб, 
    підозрюваних в скоєнні злочинів.
         8. Розділ  5  включає  відомості про перевірку несення служби 
    вищестоящими  керівниками  або  працівниками   апарату   управлінь 
    (відділів)  Державтоінспекції  МВС  ГУМВС,  УМВС  та  Департаменту 
    Державтоінспекції МВС, а також прийняті рішення.
         9. У   розділі   6   вказуються   результати  роботи  нарядів 
    (порушення Правил дорожнього руху, реєстраційний номер ЖРПЗ). 
     
    
                                          ЗАТВЕРДЖУЮ 
                                          Командир _________________
                                          __________________________
                                          __________________________ 
     
    
                            ПОСТОВА ВІДОМІСТЬ 
              розстановки нарядів дорожньо-патрульної служби 
                    станом на ____ ________ 20__ року 
     
    
         1. Розрахунок сил і засобів
         Кількість працівників, що заступають на службу:
         обов'язкові норми ___________________________________________
         фактично використовуються: 1-я зміна ________________________ 
                                    2-я зміна ________________________ 
                                    3-я зміна ________________________
         Використання автотранспорту:
         обов'язкові норми ___________________________________________
         фактично використовуються: 1-я зміна ________________________ 
                                    2-я зміна ________________________ 
                                    3-я зміна ________________________ 
    
         2. Розстановка нарядів по змінах 
    
    ----------------------------------------------------------------------
    | N |  Номери  |Прізвище,|                 Видано                    |
    |з/п|  постів, | ім'я та |-------------------------------------------|
    |   |маршрутів,|   по    |табельна|спеці-|технічні|автомото-|радіо-  |
    |   |   вид    |батькові | зброя  |альні |засоби  |транспорт|станція,|
    |   |  наряду  |         |        |засоби|        |         |позивний|
    |---+----------+---------+--------+------+--------+---------+--------|
    | 1 |    2     |    3    |    4   |  5   |    6   |    7    |    8   |
    |---+----------+---------+--------+------+--------+---------+--------|
    |   |          |         |        |      |        |         |        |
    |---+----------+---------+--------+------+--------+---------+--------|
    |   |          |         |        |      |        |         |        |
    |---+----------+---------+--------+------+--------+---------+--------|
    |   |          |         |        |      |        |         |        |
    ---------------------------------------------------------------------- 
    
         3. Інструктаж проводять:
         1-я зміна ___________________________________________________
    __________________________________________________________________ 
         2-я зміна ___________________________________________________
    __________________________________________________________________ 
         3-я зміна ___________________________________________________
    __________________________________________________________________ 
         4. Орієнтування _____________________________________________
    __________________________________________________________________
    __________________________________________________________________
    __________________________________________________________________
    __________________________________________________________________ 
         5. Перевірка несення служби _________________________________
    __________________________________________________________________
    __________________________________________________________________
    __________________________________________________________________
    __________________________________________________________________
    __________________________________________________________________
    __________________________________________________________________ 
         6. Запис про виставлення нарядів та результати роботи _______
    __________________________________________________________________
    __________________________________________________________________
    __________________________________________________________________
    __________________________________________________________________
    __________________________________________________________________
    __________________________________________________________________ 
    
                      Відповідальний по підрозділу ___________________
                      ________________________________________________
                                             ____ __________ 20__ року 
    
     { Додаток 7 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 } 
                                          Додаток 6 
                                          до Інструкції з питань 
                                          діяльності підрозділів 
                                          дорожньо-патрульної служби 
                                          Державтоінспекції МВС 
     
    
                           ІДЕНТИФІКАЦІЙНИЙ КОД 
                  небезпеки, зазначений на інформаційній 
                      таблиці про небезпечний вантаж 
     
    
         Інформаційна таблиця небезпечного вантажу  -  це  прямокутник 
    оранжевого кольору, розміром 400 х 300 мм (300 х 120 мм), з каймою 
    чорного кольору (ширина - 15 мм (10 мм)),  у верхній частині якого 
    зазначається  ідентифікаційний  код  виду небезпеки,  а в нижній - 
    ідентифікаційний номер небезпечної речовини за переліком ООН. Знак 
    розміщується з усіх боків транспортного засобу, що перевозить таку 
    речовину.
         Ідентифікаційний код  виду небезпеки складається з цифр,  які 
    позначають такі види небезпеки:
         2 - виділення газу в результаті тиску або хімічної реакції;
         3 -  займистість  рідин  (парів)  і  газу  або   рідини,   що 
    самонагріваються;
         4 - займистість  твердих  речовин  або  твердих  речовин,  що 
    самонагріваються;
         5 - горіння (окислювальний ефект);
         6 - токсичність або небезпека інфекції;
         7 - радіоактивність;
         8 - корозійна активність;
         9 - небезпека довільної активної реакції  (небезпека  вибуху, 
    розпаду  виділення  значної  кількості  тепла,  легкозаймистих або 
    токсичних газів).
         У разі якщо речовина має один вид небезпеки, після цифри, яка 
    її вказує, ставиться цифра "0".
         У випадках,  коли  перед  цифрами  ставиться  літера "Х",  це 
    вказує на те,  що речовина вступає в небезпечну реакцію  з  водою. 
    Тобто застосування води для гасіння пожежі забороняється.
         Подвоєння цифр вказує на збільшений вид небезпеки і має  такі 
    значення:
         22 - охолоджений газ, задушливий;
         323 -  легкозаймиста  рідина,  яка  під час взаємодії з водою 
    виділяє легкозаймисті гази;
         333 - пірофорна (займиста) рідина;
         Х333 - пірофорна (займиста) рідина,  яка небезпечно реагує  з 
    водою;
         362 - займиста токсична рідина, яка під час взаємодії з водою 
    виділяє займисті гази;
         382- займиста корозійна рідина, яка під час взаємодії з водою 
    виділяє займисті гази;
         423 - тверда речовина,  яка під час взаємодії з водою виділяє 
    займисті гази;
         44 - займиста тверда речовина, що знаходиться в розплавленому 
    стані та має високу температуру;
         446 - займиста токсична,  тверда речовина,  що знаходиться  в 
    розплавленому стані та має високу температуру;
         462 - токсична тверда речовина, яка під час взаємодії з водою 
    виділяє займисті гази;
         482 - корозійна тверда речовина,  яка  під  час  взаємодії  з 
    водою виділяє займисті гази;
         539 - займистий органічний пероксид;
         606 - інфекційна речовина;
         623 - токсична рідина,  яка під час взаємодії з водою виділяє 
    займисті гази;
         642 - токсична тверда речовина, яка під час взаємодії з водою 
    виділяє займисті гази;
         823 - займиста токсична рідина, яка під час взаємодії з водою 
    виділяє займисті гази;
         842 - корозійна тверда речовина,  яка  під  час  взаємодії  з 
    водою виділяє займисті гази;
         90 - небезпечна для навколишнього середовища  речовина;  інші 
    небезпечні речовини;
         99 - небезпечна речовина при підвищеній температурі. 
    
                                          Додаток 7 
                                          до Інструкції з питань 
                                          діяльності підрозділів 
                                          дорожньо-патрульної служби 
                                          Державтоінспекції МВС 
                                          (у редакції наказу МВС 
                                          України 
                                          08.04.2011 N 131) 
                                          ( z0552-11 ) 
     
    
                                 ВІДСТАНІ 
             між стаціонарними постами ДПС Державтоінспекції 
     
    
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    |          Автодорога            |  Області, через |    Стаціонарні пости,   |Відстань між стаціонарними постами (протяжність автодороги)/|
    |                                |  які проходить  |розташовані на автодорозі|                    (зона обслуговування)                   |
    |                                |    автодорога   |                         |                                                            |
    |--------------------------------+-----------------+-------------------------+------------------------------------------------------------|
    |М01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі|Київ, Київська,  |Биківня (Київ),          |"Биківня"-кордон Київської області - 1,2 км (УДАІ м. Київ)  |
    |                                |Чернігівська     |Кіпті (Чернігівська)     |Київська область - 41,4 км (УДАІ Київської обл.)            |
    |                                |                 |                         |Кордон Київської області-"Кіпті" - 37 км                    |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Чернігівської обл.)                                   |
    |                                |                 |                         |"Кіпті"-кордон Чернігівської області - 126 км               |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Чернігівської обл.)                                   |
    |--------------------------------+-----------------+-------------------------+------------------------------------------------------------|
    |М02 Кіпті-Глухів-Бачівськ       |Чернігівська,    |Кіпті(Чернігівська),     |"Кіпті"-"Вертіївка" - 50 км (УДАІ Чернігівської обл.)       |
    |                                |Сумська          |Вертіївка                |"Вертіївка"-кордон Чернігівської області - 95 км            |
    |                                |                 |(Чернігівська),          |(УДАІ Чернігівської обл.)                                   |
    |                                |                 |Глухів (Сумська)         |Кордон Чернігівської області-"Глухів" - 63 км               |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Сумської обл.)                                        |
    |                                |                 |                         |"Глухів"-кордон Сумської області - 37 км                    |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Сумської обл.)                                        |
    |--------------------------------+-----------------+-------------------------+------------------------------------------------------------|
    |М03 Київ-Харків-Довжанський     |Київ, Київська,  |Червоний хутір (Київ),   |"Червоний Хутір"-кордон Київської області - 6,74 км         |
    |                                |Полтавська,      |Березань (Київська),     |(УДАІ м. Київ)                                              |
    |                                |Харківська,      |Пісочин (Харківська),    |Кордон Київської області-"Березань" - 20,3 км               |
    |                                |Донецька,        |Слов'янськ (Донецька),   |(УДАІ Київської обл.)                                       |
    |                                |Луганська        |Красний Луч (Луганська)  |"Березань"-кордон Київської області - 81,7 км               |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Київської обл.)                                       |
    |                                |                 |                         |Полтавська область - 268.4 км (УДАІ Полтавської обл.)       |
    |                                |                 |                         |Кордон Полтавської області-"Пісочин" - 76,1 км              |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Харківської обл.)                                     |
    |                                |                 |                         |"Пісочин"-кордон Харківської області - 174,6 км             |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Харківської обл.)                                     |
    |                                |                 |                         |Кордон Харківської області-"Слов'янськ" - 24,6 км           |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Донецької обл.)                                       |
    |                                |                 |                         |"Слов'янськ"-кордон Донецької області - 88,8 км             |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Донецької обл.)                                       |
    |                                |                 |                         |Кордон Донецької області-"Красний Луч" - 40,2 км            |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Луганської обл.)                                      |
    |                                |                 |                         |"Красний луч"-кордон Луганської області - 76,4 км           |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Луганської обл.)                                      |
    |--------------------------------+-----------------+-------------------------+------------------------------------------------------------|
    |М04 Знам'янка-Луганськ-Ізварине |Кіровоградська,  |Олександрівка            |м. Знам'янка-кордон Дніпропетровської області - 72 км       |
    |                                |Дніпропетровська,|(Кіровоградська),        |(УДАІ Кіровоградської обл.)                                 |
    |                                |Донецька,        |Михайлівка (Донецька)    |Дніпропетровська область - 293,1 км                         |
    |                                |Луганська        |                         |(УДАІ Дніпропетровської області)                            |
    |                                |                 |                         |Кордон Дніпропетровської області-"Михайлівка" - 54,8 км     |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Донецької обл.)                                       |
    |                                |                 |                         |"Михайлівка"-кордон Донецької області - 103,8 км            |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Донецької обл.)                                       |
    |                                |                 |                         |Луганська область - 135,5 км (УДАІ Луганської обл.)         |
    |--------------------------------+-----------------+-------------------------+------------------------------------------------------------|
    |М05 Київ-Одеса                  |Київ, Київська,  |Бензоколонка (Київ),     |"Бензоколонка"-кордон Київської області - 0,65 км           |
    |                                |Кіровоградська,  |Біла Церква (Київська),  |(УДАІ м. Київ)                                              |
    |                                |Миколаївська,    |Дачне (Одеська)          |Кордон Київської області-"Біла Церква"- 65,4 км             |
    |                                |Одеська          |                         |(УДАІ Київської обл.)                                       |
    |                                |                 |                         |"Біла Церква" - кордон Київської області - 63.9 км          |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Київської обл.)                                       |
    |                                |                 |                         |Черкаська область - 93,9 км (УДАІ Черкаської обл.)          |
    |                                |                 |                         |Кіровоградська область- 41 км (УДАІ Кіровоградської обл.)   |
    |                                |                 |                         |Одеська область - 5,16 км (УДАІ Одеської області)           |
    |                                |                 |                         |Миколаївська область - 23,7 км (УДАІ Миколаївської обл.)    |
    |                                |                 |                         |Кордон Миколаївської області - "Дачне" - 147,9 км           |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Одеської обл.)                                        |
    |                                |                 |                         |"Дачне"-м. Одеса - 15,1 км (УДАІ Одеської обл.)             |
    |--------------------------------+-----------------+-------------------------+------------------------------------------------------------|
    |М06 Київ-Чоп                    |Київ, Київська,  |Сосновий Бір (Київ),     |"Сосновий Бір"-кордон Київської області - 0,52 км           |
    |                                |Житомирська,     |Кочерів (Житомирська),   |(УДАІ м. Київ)                                              |
    |                                |Рівненська,      |Опариси (Рівненська),    |Київська область - 48 км (УДАІ Київської обл.)              |
    |                                |Львівська,       |Великосілки (Львівська), |Кордон Київської області-"Кочерів" - 18,5 км                |
    |                                |Закарпатська     |Нижні Ворота             |(УДАІ Житомирської обл.)                                    |
    |                                |                 |(Закарпатська)           |"Кочерів" - кордон Житомирської обасті - 172,6 км           |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Житомирської обл.)                                    |
    |                                |                 |                         |Кордон Житомирської області - "Опариси" - 173 км            |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Рівненської обл.)                                     |
    |                                |                 |                         |"Опариси" - кордон Рівненської області - 1 км               |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Рівненської обл.)                                     |
    |                                |                 |                         |Кордон Рівненської області- "Великосілки" - 68 км           |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Львівської обл.)                                      |
    |                                |                 |                         |"Великосілки" - кордон Львівської області - 203 км          |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Львівської обл.)                                      |
    |                                |                 |                         |Кордон Львівської області - "Нижні Ворота" - 15 км          |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Закарпатської обл.)                                   |
    |                                |                 |                         |"Нижні Ворота" - кордон Закарпатської області - 114,3 км    |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Закарпатської обл.)                                   |
    |--------------------------------+-----------------+-------------------------+------------------------------------------------------------|
    |М07 Київ-Ковель-Ягодин          |Київ, Київська,  |Сарни (Рівненська)       |м. Київ-кордон Київської області - 5,3 км (УДАІ м. Київ)    |
    |                                |Житомирська,     |                         |Київська область - 57,7 км (УДАІ Київської обл.)            |
    |                                |Рівненська,      |                         |Житомирська область - 166,3 км (УДАІ Житомирської обл.)     |
    |                                |Волинська        |                         |Кордон Житомирської області "Сарни" - 58 км                 |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Рівненської обл.)                                     |
    |                                |                 |                         |"Сарни"-кордон Рівненської області - 50 км                  |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Рівненської обл.)                                     |
    |                                |                 |                         |Волинська область - 152,1 км (УДАІ Волинської обл.)         |
    |--------------------------------+-----------------+-------------------------+------------------------------------------------------------|
    |М14 Одеса-Мелітополь-Новоазовськ|Одеська,         |Коблеве (Миколаївська)   |м. Одеса - кордон Одеської області - 38 км                  |
    |                                |Миколаївська,    |                         |(УДАІ Одеської обл.)                                        |
    |                                |Херсонська,      |                         |Кордон Одеської області - "Коблеве" - 1,45 км               |
    |                                |Запорізька,      |                         |(УДАІ Миколаївської обл.)                                   |
    |                                |Донецька         |                         |"Коблеве" - кордон Миколаївської області - 120,5 км         |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Миколаївської обл.)                                   |
    |                                |                 |                         |Херсонська область - 223 км (УДАІ Херсонської обл.)         |
    |                                |                 |                         |Запорізька область - 203 км (УДАІ Запорізької обл.)         |
    |                                |                 |                         |Донецька область - 94,3 км (УДАІ Донецької обл.)            |
    |--------------------------------+-----------------+-------------------------+------------------------------------------------------------|
    |М17 Херсон-Джанкой-Феодосія-Керч|Херсонська,      |Пассат (Херсонська),     |м. Херсон - "Пассат" - 11 км (УДАІ Херсонської обл.)        |
    |                                |Автономна        |Турецький Вал (Автономна |"Пассат" - кордон Херсонської області - 103,4 км            |
    |                                |Республіка Крим  |Республіка Крим)         |(УДАІ Херсонської обл.)                                     |
    |                                |                 |                         |Кордон Херсонської області - "Турецький Вал" - 0,9 км       |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Автономної Республіки Крим)                           |
    |                                |                 |                         |"Турецький Вал" - кордон Автономної Республіки Крим - 318 км|
    |                                |                 |                         |(УДАІ Автономної Республіки Крим)                           |
    |--------------------------------+-----------------+-------------------------+------------------------------------------------------------|
    |М18 Харків-Сімферополь-Алушта-  |Харківська,      |Василівка (Запорізька),  |м. Харків - кордон Харківської області - 133,3 км           |
    |Ялта                            |Дніпропетровська,|Мелітополь-              |(УДАІ Харківської обл.)                                     |
    |                                |Запорізька,      |Південь(Запорізька),     |Дніпропетровська область - 131,2 км                         |
    |                                |Херсонська,      |Чонгар (Автономна        |(УДАІ Дніпропетровської обл.)                               |
    |                                |Автономна        |Республіка Крим),        |Кордон Дніпропетровської області-"Василівка" - 85 км        |
    |                                |Республіка Крим  |Ангарський перевал       |(УДАІ Запорізької обл.)                                     |
    |                                |                 |(Автономна Республіка    |"Василівка" - "Мелітополь-Південь" - 77 км                  |
    |                                |                 |Крим)                    |(УДАІ Запорізької обл.)                                     |
    |                                |                 |                         |"Мелітополь-Південь" - кордон Запорізької області - 42 км   |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Запорізької обл.)                                     |
    |                                |                 |                         |Херсонська область - 67,6 км (УДАІ Херсонської обл.)        |
    |                                |                 |                         |Кордон Херсонської області - "Чонгар" - 0,6 км              |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Автономної Республіки Крим)                           |
    |                                |                 |                         |"Чонгар" - "Ангарський перевал" - 163 км                    |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Автономної Республіки Крим)                           |
    |                                |                 |                         |"Ангарський перевал" - м. Ялта - 45,9 км                    |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Автономної Республіки Крим)                           |
    |--------------------------------+-----------------+-------------------------+------------------------------------------------------------|
    |М20 Харків-Щербаківка           |Харківська       |Кордон (Харківська)      |м. Харків - "Кордон" - 28,1 км (УДАІ Харківської обл.)      |
    |                                |                 |                         |"Кордон" - кордон Харківської області - 0,2 км              |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Харківської обл.)                                     |
    |--------------------------------+-----------------+-------------------------+------------------------------------------------------------|
    |М21 Житомир-Могилів-Подільський |Житомирська,     |Комсомольське (Вінницька)|м. Житомир - кордон Вінницької області - 49,4 км            |
    |                                |Вінницька        |                         |(УДАІ Житомирської обл.)                                    |
    |                                |                 |                         |Кордон Вінницької області - "Комсомольське" - 10,1 км       |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Вінницької обл.)                                      |
    |                                |                 |                         |"Комсомольське" - кордон Вінницької області - 175,5 км      |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Вінницької обл.)                                      |
    |--------------------------------+-----------------+-------------------------+------------------------------------------------------------|
    |Н01 Київ-Знам'янка              |Київська,        |Кагарлик (Київська),     |м. Київ - кордон Київської області - 3,6 км (УДАІ м. Київ)  |
    |                                |Черкаська,       |Олександрівка            |Кордон Київської області - "Кагарлик" - 62,4 км             |
    |                                |Кіровоградська   |(Кіровоградська)         |(УДАІ Київської обл.)                                       |
    |                                |                 |                         |"Кагарлик" - кордон Київської області - 41,7 км             |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Київської обл.)                                       |
    |                                |                 |                         |Черкаська область - 117,7 км (УДАІ Черкаської обл.)         |
    |                                |                 |                         |Кордон Черкаської області - "Олександрівка" - 3 км          |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Кіровоградської обл.)                                 |
    |                                |                 |                         |"Олександрівка" - м. Знам'янка - 43 км                      |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Кіровоградської обл.)                                 |
    |--------------------------------+-----------------+-------------------------+------------------------------------------------------------|
    |Н09 Мукачеве-Івано-Франківськ-  |Львівська, Івано-|Лазенщина (Закарпатська) |м. Мукачеве - "Лазенщина" - 203 км (УДАІ Закарпатської обл.)|
    |Рогатин-Львів                   |Франківська,     |                         |"Лазенщина" - кордон Закарпатської області - 3,3 км         |
    |                                |Закарпатська     |                         |(УДАІ Закарпатської обл.)                                   |
    |                                |                 |                         |Івано-Франківська область - 183,7 км                        |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Івано-Франківської обл.)                              |
    |                                |                 |                         |Кордон Івано-Франківської області - м. Львів - 44 км        |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Львівської обл.)                                      |
    |--------------------------------+-----------------+-------------------------+------------------------------------------------------------|
    |Н12 Суми-Полтава                |Сумська,         |Климентове (Сумська)     |м. Суми - "Климентове" - 71 км (УДАІ Сумської обл.)         |
    |                                |Полтавська       |                         |"Климентове" - кордон Сумської області - 35 км              |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Сумської обл.)                                        |
    |                                |                 |                         |Кордон Сумської області - м. Полтава - 67,9 км              |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Полтавської обл.)                                     |
    |--------------------------------+-----------------+-------------------------+------------------------------------------------------------|
    |Н21 Старобільськ-Луганськ-      |Луганська,       |Щастя (Луганська)        |м. Старобільськ - "Щастя" - 72 км (УДАІ Луганської обл.)    |
    |Красний Луч-Донецьк             |Донецька         |                         |"Щастя" - кордон Луганської області - 109,8 км              |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Луганської обл.)                                      |
    |                                |                 |                         |Кордон Луганської області - м. Донецьк - 86,1 км            |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Донецької обл.)                                       |
    |--------------------------------+-----------------+-------------------------+------------------------------------------------------------|
    |а/д Нова Каховка-Армянськ       |Херсонська,      |Перекоп (Автономна       |м. Нова Каховка - кордон Херсонської області - 64,8 км      |
    |                                |Автономна        |Республіка Крим)         |(УДАІ Херсонської обл.)                                     |
    |                                |Республіка Крим  |                         |Кордон Херсонської області - "Перекоп" - 1,9 км             |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Автономної Республіки Крим)                           |
    |                                |                 |                         |"Перекоп" - м. Армянськ - 12 км                             |
    |                                |                 |                         |(УДАІ Автономної Республіки Крим)                           |
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
    
    { Додаток 7 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ N 131 ( z0552-11 ) від 08.04.2011 } 
    ( Текст підготовлено у Верховній Раді України )
    
                                          Додаток 8 
                                          до Інструкції з питань 
                                          діяльності підрозділів 
                                          дорожньо-патрульної служби 
                                          Державтоінспекції МВС 
     
    
     ЗРАЗОК 
     -----------------------------------------------------------------
     |                            ПРИПИС                             |
     |                       на перевірку N ___                      |
     |                                                               |
     |                                                               |
     |  Пред'явникові (посада, звання, прізвище, ім'я та по батькові,|
     | службове  посвідчення  -  серія,  номер)  доручено  проведення|
     | гласної чи негласної перевірки  підрозділів  Державтоінспекції|
     | (зазначаються    підрозділи,  які   підлягають  перевірці)  та|
     | несення  служби  особовим   складом   цих підрозділів.        |
     |  В період  перевірки  дозволено  застосування   засобів  фото-|
     | і кінозйомки, відеозапису, а також інших спеціальних технічних|
     | засобів.                                                      |
     |                                                               |
     | ________________                      ________________________|
     | (посада, звання)         М.П.           (прізвище, ініціали)  |
     |                                                               |
     |      Дійсний з __________  до _____________  _____ року       |
     ----------------------------------------------------------------- 
    
    ( Тeкcт взято з сайту Bерховної Pади - https://zakon1.rada.gov.ua )

     



    Додав до Заначкі: Администратор
    Хітів: 7582
    Створено: 23:14 24-05-2011


    Коментарі:

    Для додавання коментаря "ІНСТРУКЦІЯ з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС" Ви повинні бути зареєстрованим користувачем. Для реєстрації перейдить за цим посиланням >>>

    Якщо Ви вже зареєстрований користувач, то скристуйтеся цією формою:

    E-mail

    Пароль